1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yazar Özkese, Öğrencilere Suriye Ve Arap Baharını Anlattı

Yazar Özkese, Öğrencilere Suriye Ve Arap Baharını Anlattı

Yazar Özkese, Öğrencilere Suriye Ve Arap Baharını Anlattı
A+A-

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) İlahiyat Fakültesi Sosyal Etkinlikler Kulübü tarafından 'Suriye ve Arap Baharı' adlı konferans düzenlendi. CÜ Merkezi Amfi'de düzenlenen konferansta Suriye'deki çatışmal

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) İlahiyat Fakültesi Sosyal Etkinlikler Kulübü tarafından 'Suriye ve Arap Baharı' adlı konferans düzenlendi.
CÜ Merkezi Amfi'de düzenlenen konferansta Suriye'deki çatışmaların ortasında kalarak tutuklanan ve daha sonra serbest bırakılan Gazeteci Yazar Adem Özköse'nin tutuklu kaldığı dönemi ve gözlemlerini aktardı. İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Bozkuş, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldığı konferansta Gazeteci-Yazar Özkese, Filistin, Tunus, Suriye gibi ülkelerde yaşanan iç karışıklıkların nedenlerini gelişmelerini ve tutuklu kaldığı iki ayı boyuna anlattı. Gazeteci Yazar Özköse, bölgede neler olup bittiğini, savaşın tam ortasında kalarak takip ettiğini belirterek, Suriye halkının yaşadıklarını anlattı. Özköse, Suriye'de çıkan iç karışıklıkların nedenlerini de öğrencilerle paylaşarak, Suriye'de çocuklar başta olmak üzere insanların daha fazla özgürlük istediklerini söyledi.
Programın ardından Dekan Prof. Dr. Bozkuş, konuşmacı Özköse'yi tebrik ederek teşekkür etti.
(TB-SK)

29.12.2012 15:43:27 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT