1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yazar Alev Alatlı'ya Fahri Doktora Unvanı

Yazar Alev Alatlı'ya Fahri Doktora Unvanı

Yazar Alev Alatlıya Fahri Doktora Unvanı
A+A-

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) tarafından ünlü yazar Alev Alatlı'ya fahri doktora unvanı verildi. BEÜ tarafından Ekonomi, İstatistik Edebiyat, Siyaset, İnanç, Tarih alanlarında tanınmış araştırma

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) tarafından ünlü yazar Alev Alatlı'ya fahri doktora unvanı verildi.
BEÜ tarafından Ekonomi, İstatistik Edebiyat, Siyaset, İnanç, Tarih alanlarında tanınmış araştırmacı ve yazar Alev Alatlı'ya fahri doktora unvanı düzenlenen törenle verildi. BEÜ Prof.Dr. Arif Amirov Konferans Salonu'nda yapılan törene, Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, BEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhlis Bağdigen, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, dekan, öğretim görevlileri, dernek başkanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.
BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer yaptığı konuşmada, "Yapılan toplantıda ekonomi, ekometri alanlarındaki ihtisasının ve çalışmalarının yanı sıra edebiyat, siyaset, inanç tarih ve düşüm dünyamıza dair fikir söylem ve eserleriyle, ayrıca yüksek öğretime, mesleki eğitime, bilime ve insanlığa evrensel nitelikteki katkılarından dolayı Alev Alatlı'ya üniversitemizin fahri doktora payesinin tercihine oy birliğiyle karar verilmiştir" dedi.
Rektör Özer, Yazar Alev Alatlı'ya fahri doktora unvanı diplomasını takdim ederek BEÜ cübbesi giydirdi.
Diplomasını aldığı için çok mutlu olduğunu ifade eden Alev Alatlı, şöyle konuştu: "Bir insan ancak bu kadar duygulanır. Allah hepinize nasip etsin. Hiç tanımadığımız insanlar tarafından insan bu kadar doğrulanır. Bugün ben size anlatamayacağım kadar minnettarım. Çünkü tuhaf bir konjonktüre denk geldi. Ben son kitabımı bitirdim. 'Orda kimse var mı' serisinin 5. kitabı olarak çıktı. Daha doğrusu devrettim yayınevine bugün yarın çıkacak. İsmine de 'Beyaz Türkler Küstüler' koydum. Şimdi beyaz Türkler bunun tabi çeşitli tarifleri var. Ama doğrusu benim tarihimde beyaz Türkler biziz. Bizden kastım sizin benim gibi emeğiyle bir yerlere gelen, okuyan, muhafazakâr, bu lafta bugünlerde çok kullanılıyor. Değişik anlamlara da çekiliyor. Kendi adıma muhafazakâr biriyim. Ama laikçi muhafazakârlardanım. Vesile olan herkese çok teşekkür ederim"
Konuşmasının ardından Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız, fahri doktora unvanı alan Alev Alatlı'ya plaket verdi. Keman ve piyano konserinin ardından Alev Alatlı onuruna bir kokteyl düzenlendi. Daha sonra Alev Alatlı bazı öğrencilerin getirdiği kitabını imzaladı.
(SA-HO-Y)

25.12.2012 18:07:50 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT