1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yaz Kış Spora Devam

Yaz Kış Spora Devam

Yaz Kış Spora Devam
A+A-

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından gençlerin tatillerini daha verimli bir şekilde geçirebilmeleri amacıyla düzenlenen yaz spor okulları, Kayseri Spor A.Ş. tarafından düzenlenen futbol kursları

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından gençlerin tatillerini daha verimli bir şekilde geçirebilmeleri amacıyla düzenlenen yaz spor okulları, Kayseri Spor A.Ş. tarafından düzenlenen futbol kursları ile kış aylarında da devam ediyor.
Kayseri Spor A.Ş'nin Yeşil Mahalle Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen kurslara erkek öğrenciler kadar kızlar da büyük ilgi gösteriyor.
Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Kayseri Spor A.Ş. Genel Koordinatörü Ali Üstünel, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin direktifleriyle yaz spor okullarında düzenlenen kursların yıl boyu devam edeceğini söyledi.
Kurslar sayesinde öğrencilerin boş vakitlerini spor yaparak değerlendirebilecekleri bir ortam sağlamanın yanı sıra gençleri olumsuz çevre koşullarından da kurtardıklarını ifade eden Üstünel, "Beden eğitimi bölümünde öğrenim görmekte olan eğiticilerimiz nezaretinde gençlerimize futbol eğitimi veriyoruz. Talebe göre branşlarımızı artırmayı planlıyoruz. Öncelikli amacımız gençlerimizi kötü ortamlardan uzak tutarak güvenli bir ortamda kendilerine eğitim vermek. Kurslarımız tamamen ücretsiz olup herhangi bir bedel talep etmiyoruz" dedi.
Düzenlenen kurslarda fiziksel yada zihinsel engelli gençler de utulmadı. Gençlerin engel durumuna uygun, engellilere özgü spor eğitimleri yine profesyonel eğitmenler tarafından kendilerine veriliyor.
Kurslarda eğitmenlik yapan beden eğitimi bölümü öğrencisi Kadir Bilge Tekin, özellikle engelli gençler ve ailelerine seslenerek "Bizler hepimizin birer engelli adayı olduğumuz düşüncesiyle özellikle engelli kardeşlerimizi buraya bekliyoruz. Kendilerine elimizden gelen her türlü yardımı yapmaya hazırız" dedi.
Kurslara katılan gençler ise kendilerine kurs imkanı sağlayan Başkan Özhaseki'ye teşekkür ederek, "Buradaki ortam çok güzel. Arkadaşlarımızla birlikte spor yaparak kendimizi geliştiriyoruz. Burası sayesinde dışarıdaki kötü arkadaş ortamından uzak duruyoruz. Burada güzel bir arkadaşlık ortamı var. Ailelerimiz de güvenilir bir ortamda bulunmamızdan çok memnunlar ve endişe duymadan bizi kurslara gönderiyor" şeklinde konuştular.
(SK)

15.12.2012 17:51:06 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT