1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yatılı İlkokul Öğrencilerine Anne Sevgisini Verecekler

Yatılı İlkokul Öğrencilerine Anne Sevgisini Verecekler

Yatılı İlkokul Öğrencilerine Anne Sevgisini Verecekler
A+A-

Konya'nın Derebucak ilçesinde, kısa adı AYDER olan Anadolu Kadınları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne mensup anneler, annelik özlemi çeken yatılı ilkokul öğrencilerine destek olacak. Konya'nın D

Konya'nın Derebucak ilçesinde, kısa adı AYDER olan Anadolu Kadınları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne mensup anneler, annelik özlemi çeken yatılı ilkokul öğrencilerine destek olacak.
Konya'nın Derebucak ilçesine bağlı Durak köyünde faaliyet gösteren Durak Ömer Akkanat Yatılı Bölge İlkokulu'nu ziyaret eden Anadolu Kadınları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Bernan Kendir, bu okulda öğrenim gören öğrencilerin en çok anne özlemi ve şefkatine ihtiyaçları olduğunu tespit ettiklerini ifade etti. Dernek yönetim kurulu ve bazı üyelerle birlikte Durak köyünde bulunan yatılı ilkokulu ziyaret ettiklerinde öğrencilere çeşitli kitap ve kıyafet yardımı yaptıklarını ifade eden Kendir, bu ziyarette gördükleri en önemli ihtiyacın anne sevgisi ve ilgisi olduğunu tespit ettiklerini kaydetti.
Bunun üzerine dernek olarak 'her anne bir sevgi kaynağı' isimli bir kampanya başlatmaya karar verdiklerini anlatan Kendir, tüm anne ve anne adayı genç kızları da bu kampanyaya destek ve katkıda bulunmaya davet etti.
Okul ziyaretinde, öğrencilerle gerçekleştirdikleri sohbet ve görüşmelerde analık adına çok farklı duygular ve atmosfer yaşadıklarını dile getiren Kendir, şunları kaydetti:
"Bundan da oldukça etkilendik. Okula ilk kez gittiğimizde bize sadece baktılar ve sessiz kaldılar. Ama sonrasında başlayan sohbetle birlikte etrafımızı sardılar, kucaklarımıza oturdular, eteklerimizi çekiştirdiler, bizim o ortamdan ayrılıp gitmemizi hiç istemediler. Çünkü hepsi de anne özlemi içerisinde. Konuşmalarından, gözlerinden, hareketlerinden bunu görmemek, hissetmemek imkansızdı. Tekrar gelmemizi istediler. Bu nedenle, okulumuza ziyaretlerimizi özellikle derslerinin olmadığı akşam saatlerinde sıklaştırıp, onlarla sohbet ortamında daha çok buluşmayı, bir araya gelmeyi istiyoruz. Biz bunu önümüzdeki dönemde yapacağız. Onlara yatılı olarak kaldıkları okullarında yaşayamadıkları ve özlemini duydukları anne sevgisi, ilgi ve şefkatini yaşatmaya çalışacağız.Ayrıca, dernek olarak buradaki okul öğrencilerimiz için aile içi eğitim seminerleri de düzenlemeyi planlıyoruz."
(ARÖ-AH-Y)

24.01.2013 17:40:22 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT