1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yatalak Kadını Alevlerden Komşuları Kurtardı

Yatalak Kadını Alevlerden Komşuları Kurtardı

Yatalak Kadını Alevlerden Komşuları Kurtardı
A+A-

İzmit'te, yatalak hasta olan kadın ile kızının birlikte yaşadığı evde yangın çıktı. Evde tek başına olan yatalak kadını komşuları alevlerin arasından güçlükle kurtardı. İzmit'in Erenler Mahallesi'n

İzmit'te, yatalak hasta olan kadın ile kızının birlikte yaşadığı evde yangın çıktı. Evde tek başına olan yatalak kadını komşuları alevlerin arasından güçlükle kurtardı.
İzmit'in Erenler Mahallesi'nde bir evde çıkan yangında bir kişi yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Nihan Sokağında tek katlı evde kiracı olarak ikamet eden Ayşe Topaç ile kızı Emine Topaç'ın evinde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yaşlılığa bağlı hastalık nedeniyle yatalak olan Ayşe Topaç, evde tek başına bulunduğu esnada yangın çıkınca çığlık atmaya başladı. Topaç'ın seslerini duyan komşuları yardıma koştu.
Evin camlarını kıran komşular, korumalığı olmayan bir pencereden içeri girerek yaşlı kadını alevlerin arasından kurtarmayı başardı. Vücudunun bir bölümünde yanık meydana gelen kadın ambulansla Umuttepe Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.
Olay yerine çağırılan itfaiye erleri oturma odasında başlayan yangını söndürdü. Evlerinin yandığını haber alan Emine Topaç ise eve gelerek annesini sordu. Annesinin dışarı çıkarıldığı haberini alan genç kız rahat bir nefes aldı. İtfaiye erlerinin müdahalesi sonucu söndürülen yangın sonrası evin oturma odasındaki eşyalar kullanılamaz hale geldi. Yangına ilk müdahalede bulunan komşular evdeki elektrik sobasının devrilmiş olabileceğini ve yangının bu nedenle çıkmış olabileceğini belirtti. Polis, yangınla ilgili soruşturma başlattı.
(NA-MA-HO-Y)

30.01.2013 10:23:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT