1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yaşlılar Kalp Kontrolü Yapılacak

Yaşlılar Kalp Kontrolü Yapılacak

Yaşlılar Kalp Kontrolü Yapılacak
A+A-

Kozlu Belediyesi Hasta Takip Merkezi tarafında Kozlu'daki 9 mahallede ikamet eden tüm 65 yaş üzerindeki yaşlılar Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Tıp Fakültesindeki Kardiyoloji servisinde kalp kontrol

Kozlu Belediyesi Hasta Takip Merkezi tarafında Kozlu'daki 9 mahallede ikamet eden tüm 65 yaş üzerindeki yaşlılar Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Tıp Fakültesindeki Kardiyoloji servisinde kalp kontrolünden geçirilecek .
Konuyla ilgili bilgi veren Kozlu Belediyesi Hasta Takip Merkezi Sorumlusu Cengiz Alagözoğulları, "Kalp yetersizliği ile ilgili hemen bütün kalp hastalıklarının son dönemlerinde ortaya çıkan bir klinik tablo dünyada yaygın olarak görülüyor. Hastaneye yatış nedenleri arasında birinci sırayı alıyor. Görülme oranı yaşla artıyor. 65 yaş üzerindeki kişilerde görülme oranı bin kişide 130 kişi arasında değişiyor. İstatistiklere ileri yaşlarda kalp yetersizliğinin en önemli nedeni olan koroner arter hastalığının 65 yaşlar da olmasıdır. Bizde bu yüzden 65 yaş üstü tüm Kozlu halkını kalp kontrolüne götürerek, kontrol süresince yapılacak olan kalp işlemlerinde onlara refakat edeceğiz" dedi.
(SA-SA)

10.01.2013 17:58:09 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT