1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Yaşlı Kurttan KKTC Açıklaması

Yaşlı Kurttan KKTC Açıklaması

Yaşlı Kurttan KKTC Açıklaması
A+A-

Türk siyasetinin yaşlı kurt lakaplı siyasi parti lideri Devlet Bahçeli, yavru vatan KKTC'deki önceki gün yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendirdi. Twitter hesabından demeçler veren MHP Lideri Devlet Bahçeli, KKTC'nin bir Türk devleti olduğunu ha

Türk siyasetinin yaşlı kurt lakaplı siyasi parti lideri Devlet Bahçeli, yavru vatan KKTC'deki önceki gün yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendirdi. Twitter hesabından demeçler veren MHP Lideri Devlet Bahçeli, KKTC'nin bir Türk devleti olduğunu hatırlatarak Yavru vatan kavramına laf olsun diye itiraz edenler dünkü ver kurtulcu zihniyettir. dedi.

Bahçeli'nin Twitter hesabındaki takipçileriyle paylaştığı mesajları şöyle: 
"İkazla hatırlatıyorum: Tarihini bilmeyen toplumların talihi yaver gitmeyeceği gibi yaşadıkları coğrafyalarda tutunmaları da çok güçtür. Var olmak için katlanılan sıkıntıları önemsemeyen, ödenen bedelleri ruhunda ve şuurunda duymayanlar için gelecek zifiri karanlıktır. Vatan kavramına yabancı ve uzak duranların, tarihin yüklediği sorumlulukları idrak edemeyenlerin yolu her zaman fırtınaya açılacaktır. Bu fırtınada ki, alabora kaçınılmazdır. Bu fırtınada ki, devrilmek, gömülmek, ummanda kaybolup derinlere çakılmak vahim bir akıbettir. KKTC’de yapılan Cumhurbaşkanı seçimi ve sonrasında yaşanan tartışma ve polemik kabusu ister istemez bana bunları düşündürdü. 


"KKTC BİR TÜRK DEVLETİDİR"
Adada adil, eşit, kalıcı ve barışçı bir temelde; iki toplumlu, iki kesimli bir devlet oluşturulması geciktikçe inkar siyaseti durmayacaktır. Kıbrıs Türklüğü çözüm yorgunudur. Bitmeyen, netice almayan, yılan hikayesine dönen müzakereler aslında Türklüğün tasfiyesine odaklıdır. KKTC bir Türk devletidir. Ayakta durması, varlığını uluslararası topluma tescil ettirmesi, meşruiyet kazanması en tabii hakkıdır. Kıbrıs Türk toplumu Akdeniz’den çıkarılmak istenmektedir. Yavru vatan kavramına laf olsun diye itiraz edenler dünkü ver kurtulcu zihniyettir. 


KKTC’nin 4. Cumhurbaşkanı Sayın Akıncı önce bu tabloyu özümsemeli, ‘yavru büyümek istiyor’ demeden önce tarihi tehlikeleri idrak etmelidir. Yavru-anavatan çekişmesi samimiyetten uzak, meseleleri omurgasından kavrayan milli yoruma terstir.


"KURU GÜRÜLTÜDÜR" 
Süleyman Şah Türbesini kaçarak terk edenlerin, Ege’deki adaları Yunan işgaline teslim edenlerin vatan sızlanması yalandır, kuru gürültüdür. Her şeye rağmen KKTC’nin yeni seçilen Cumhurbaşkanı’na başarılar dilerken, yürümeden koşmaya çalışmasının akıllıca olmadığını hatırlatırım. 'Ağzından çıkanı kulağın duysun' diyerek KKTC’ye ayar vermeye gayret eden malum şahıs, bugüne kadar ne ağız, ne de kulak bırakmıştır. Fakat Türk milleti de, inanıyorum ki, yakında enkaz ve hezimet dolu yıllardan eser ve iz bırakmayacak, adalet son sözü söyleyecektir."

A+A-

HABERE YORUM KAT