1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Yaşlı Dede Torununa Böbreğini Hediye Etti

Yaşlı Dede Torununa Böbreğini Hediye Etti

Yaşlı Dede Torununa Böbreğini Hediye Etti
A+A-

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaş Tıp Merkezi Organ Nakil Merkezi’nde gerçekleştirilen ilk böbrek nakil ameliyatıyla torunu Emine Erten’e (17) böbreğini veren Findi Bayır (68), bu duruma 100 yaşındaki babasının çok ağladığını söyledi.


Doç.Dr. Aziz Sümer ve Doç.Dr. Özgür Kemik nezaretinde gerçekleştirilen ameliyatla sağlığına kavuşan Emine Erten ve dedesi Findi Bayır’ın kontrolleri devam ediyor. Dede Bayır, ameliyat olmadan önce kendisine 100 yaşındaki babasının ‘senin yerine ben böbreğimi vereyim’ dediğini söyledi. Bayır, torununa böbreğini verdiğini belirterek şöyle konuştu: "O 17 yaşındaydı, ben 68 yaşıma girdim. Benim yaşım gitmiş. O genç, o kurtulsun, daha hayırlıdır, daha iyidir. Ben buradaki hocalarıma ve bütün personeline teşekkür ediyorum. Kendimi çok iyi hissediyorum. Ben başka şehirde ameliyat olmayı düşünmedim, burası bizim memlekettir dedim, burada ameliyat olursam daha iyidir. Hiç kimse bana ‘burada ameliyat olma’ diye bir şey demedi. Sadece babam çok ağladı. Bana ‘sen yaşlısın’ dedi. Ben de bir şey olmaz, bize dua et dedim. Babam 100 yaşındadır.” 


YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi’nde ameliyat olmak isteyenlerin tereddüt etmemelerini isteyen Bayır, “Kim böbrek nakli yaparsa gelsin bu hastanede nakil yapsın, başka yere gitmesin. Batıya gitmesin. Ben böyle düşünüyorum” diye konuştu.


Bayır, sağlık kontrolünü yaptırdıktan sonra Doç.Dr. Aziz Sümer ile Doç. Dr. Özgür Kemik başta olmak üzere merkez çalışanlarına teşekkür ederek hastaneden ayrıldı.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT