1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yaşlı Çift Sobadan Zehirlendi

Yaşlı Çift Sobadan Zehirlendi

Yaşlı Çift Sobadan Zehirlendi
A+A-

Ordu'da sobadan sızan karbonmonoksit gazından etkilenen yaşlı çift, hastaneye kaldırıldı. Olay, Kirazlımanı Mahallesi Oluk Sokak'ta meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, felçli olan Erdoğan Gönül

Ordu'da sobadan sızan karbonmonoksit gazından etkilenen yaşlı çift, hastaneye kaldırıldı.
Olay, Kirazlımanı Mahallesi Oluk Sokak'ta meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, felçli olan Erdoğan Gönül (70) ve Eşi Yeter Gönül'ü (56) sabah saatlerinde Erdoğan Gönül'ün kardeşi Ufuk Gönül telefon ile aradı. Telefona bakan olmayınca evlerine giden Ufuk Gönül, kapıyı kimse açmayınca balkon kapısının camını kırarak içeri girdi. Evde ağabeyi ve yengesini baygın bir şekilde gören Gönül, ilk önce komşulara haber verdi. Olay yerine gelen 112 ekipleri yaşlı çifti baygın bir şekilde evden çıkartırken Ordu Devlet Hastane'ne kaldırdı.
Ordu Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalelerin ardından yaşlı çift Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Yaşlı çiftin durumlarının ciddiyetini koruduğu öğrenildi.
Ufuk Gönül'ün çağırması üzerine olay yerine gelen komşu Cemile Kaya ise, "Erdoğan Gönül felçliydi. Aynı şekilde Yeter Gönül'ün de rahatsızlığı vardı. Bu sabah Erdoğan Gönül'ün kardeşi onları aramış. Telefona bakmayınca eve gelmiş. Kapıyı açmayınca balkondan girmiş. Sonra bizlere çağırdı. Biz eve girdiğimizde kömür kokusundan evde durulmuyordu. Çok felaket bir koku vardı. İkisi de komadaydı. Ambulansa zor attık. Yeter Gönül çok kusmuştu. Ama Erdoğan Gönül'ün gözleri kapalıydı. İkisinde de çok şiddetli titreme vardı."
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.
(RCP-SLH-ÖZ-Y)

05.01.2013 13:25:49 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT