1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yaşar'dan Çalışan Gazeteciler Günü Kutlaması

Yaşar'dan Çalışan Gazeteciler Günü Kutlaması

Yaşardan Çalışan Gazeteciler Günü Kutlaması
A+A-

Beyşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şeref Yaşar, haber almanın önündeki her türlü engele karşı olduklarını bildirdi. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle açıklamada bulunan Yaşar, Türkiye'd

Beyşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şeref Yaşar, haber almanın önündeki her türlü engele karşı olduklarını bildirdi.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle açıklamada bulunan Yaşar, Türkiye'de 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe giren 212 sayılı yasa ile gazetecilerin sorunlarına çözüm bulunmak istendiğini ve bu yasanın önemine işaret etmek isteyen gazetecilerin de her yıl 10 Ocak gününü Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutladıklarını anımsattı. Yaşar, cemiyet üyeleri başta olmak üzere tüm meslektaşlarının bu özel gününü kutladığını belirtirken, gazetecilik mesleğinin çağın en önemli mesleklerinden biri olduğunu dile getirdi. Bu mesleği icra eden kişilerin haberleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ortaya koyarak toplumu bilinçlendirme ve toplumun bilgilenmesi ile de toplumsal barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde önemli katkıları söz konusu olduğunu ifade eden Yaşar, "Gazetecilik mesleği en önemli mesleklerden biri olmasının yanında en zor mesleklerden biridir. Gazeteci arkadaşlarımız gecesini gündüzüne katarak çalışıyor. Kimi zaman aşırı sıcakta kalıyor, kimi zaman dondurucu soğuğa saatlerce maruz kalıyor. Her türlü tehlikeye aldırış etmeden canla, başla çalışan meslektaşlarımız fedakarca çalışarak işini hakkıyla yerine getirme gayreti içerisinde oluyorlar" dedi.
"Bizler haber almanın önündeki her türlü engele karşıyız" diyen Yaşar, "Tüm meslektaşlarımızın huzur ve güven içerisinde çalışabilmeleri ne büyük arzumuz" şeklinde konuştu.
(ARÖ-FM-Y)

10.01.2013 12:20:44 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT