1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yarıyıl Tatilinde Okullarda İlaçlama

Yarıyıl Tatilinde Okullarda İlaçlama

Yarıyıl Tatilinde Okullarda İlaçlama
A+A-

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kış dönemi haşarat ile mücadele çalışmalarının devam ettiğini ve bir telefon ile ekiplerin ilaçlama yaptıklarını söyledi. Melikgazi İlçe sınırları içer

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kış dönemi haşarat ile mücadele çalışmalarının devam ettiğini ve bir telefon ile ekiplerin ilaçlama yaptıklarını söyledi.
Melikgazi İlçe sınırları içerisinde yer alan ilköğretim ve lise okullarının yarıyıl tatili süresince haşarata karşı ilaçlama çalışmalarının yapıldığını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç "Özelikle kış aylarında kalorifer dairesi, çatı katları, bodrum ve kömürlüklerde ilaçlama çalışması yapılmaktadır. Bina yöneticilerinin telefon ile isteklerini bildirmeleri halinde hemen ilaçlama gerçekleştirilmektedir. Okullarda sınıflar, spor salonları, kütüphane, kantin ile idare odaları ilaçlanmaktadır. Yarıyıl tatilinde talepte bulunan tüm okullarda ilaçlama çalışması yapıldı" dedi.
Çevre, Koruma ve Kontrol Müdürlüğü bünyesindeki ekiplerin böceklere karşı kış dönemi çalışmalarını hem larva hem de ergin ve yetişkin dönemlerde etkin ilaçlama gerçekleştirdiklerini ifade eden Büyükkılıç, yine ilçe sınırları içerisinde yer alan kamu kurum ve kuruluşlara ait binalarda talep edildiği takdirde ilaçlama çalışmasını yerine getirdiklerini kaydetti.
Vatandaşlar, ilaçlama yaptırmak için Melikgazi Belediyesi Çere Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'nün Alo İlaçlama Hattı'nı 207 21 83 numaralı telefonla arayabilirler.
(ZB-Y)

07.02.2013 12:23:05 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT