1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yarıyıl Tatilinde Doğal Yaşam Parkı 25 Bin Ziyaretçi Ağırladı

Yarıyıl Tatilinde Doğal Yaşam Parkı 25 Bin Ziyaretçi Ağırladı

Yarıyıl Tatilinde Doğal Yaşam Parkı 25 Bin Ziyaretçi Ağırladı
A+A-

Okullarda yarı yıl tatilinin başlamasıyla birlikte, Doğal Yaşam Parkı ziyaretçi akınına uğradı. Son birkaç gündür güneşli havanın da etkisiyle parkın ziyaretçi sayısında patlama yaşandı. Tatili ve

Okullarda yarı yıl tatilinin başlamasıyla birlikte, Doğal Yaşam Parkı ziyaretçi akınına uğradı. Son birkaç gündür güneşli havanın da etkisiyle parkın ziyaretçi sayısında patlama yaşandı.
Tatili ve güzel havayı fırsat bilen aileler soluğu Doğal Yaşam Parkı'nda alınca, son bir haftada parkı ziyaret edenlerin sayısı 25 bine ulaştı. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kentte bir cazibe merkezi yaratılması amacıyla kurulan İzmir Doğal Yaşam Parkı'nın 4 yıldaki ziyaretçi sayısı ise 3 milyonu aştı.
ÇOCUK HAYVANAT BAHÇESİ GÖRÜLMEYE DEĞER
Ziyaretçilerin çoğunluğunu çocuklar oluşturunca parkta en yoğun ilgiyi gören bölüm de doğal olarak "Çocuk Hayvanat Bahçesi" oluyor. Cüce keçiler, midilliler, kuzular, tavşanlar ve bir çok sevimli çiftlik hayvanıyla çocukların ilgisi çeken parkın bu köşesinde, doğa ve hayvan sevgisinin en güzel örnekleri yaşanıyor. Hayvanlara dokunarak, onlarla iletişim kuran çocukları bahçeden ayırmaksa aileler için bir hayli zor oluyor.
(AH-Y)

04.02.2013 11:11:00 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT