1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yarı Yıl Tatilinde Kütüphaneye İlgi Arttı

Yarı Yıl Tatilinde Kütüphaneye İlgi Arttı

Yarı Yıl Tatilinde Kütüphaneye İlgi Arttı
A+A-

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, sömestre tatilinde kütüphaneye ilgi arttı. Okulların yarı yıl tatiline girdiği dönemde kütüphaneyi kullanan öğrencilerin arttığını ifade eden İshakpaşa Halk Kütüphanesi Mü

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, sömestre tatilinde kütüphaneye ilgi arttı.
Okulların yarı yıl tatiline girdiği dönemde kütüphaneyi kullanan öğrencilerin arttığını ifade eden İshakpaşa Halk Kütüphanesi Müdürü Kenan Kahraman, 15 günlük tatilin İnegöllü öğrenciler için kitap okumayla geçtiğini belirtti. Kahraman, "Sömestre bitmek üzere. Öğrencilerimiz 15 günlük sömestre tatilinde okul günlerine nazaran kütüphanemize daha fazla ilgi gösterdi. Bilhassa kitap okumaya, kitap araştırmaya gelenler daha fazlaydı. Okul zamanında fazla zamanları olmadığı için bu dönemde kitap okumaya daha fazla ilgi duyuldu. Bazı okuyucularımız bu dönem de kütüphaneyi gelip, 2-3 saat okuyacakları kitapları seçiyor, listeliyor, bunları zaman içerisinde bizden istiyorlar. Onların talepleri doğrultusunda da temin etmeye çalışıyoruz" dedi.
Ayrıca KPSS sınavları sebebiyle kütüphanenin kullanıldığını anlatan Kahraman, "İnternet bölümü ise 15 tatilde biraz daha az kullanılıyor. Çünkü çocuklar tatilde şehir dışına çıkıyorlar. Bu yüzden internet bölümüne karne tatilinde ilgi azalıyor. Gazete köşemiz ise daha fazla çalışıyor. Zaten ilçemizde yayınlanan bir hayli gazetemiz var. Bu gazeteleri özellikle takip edenler var. Sağlıklı, temiz bir ortam ve gazete çeşidi çok olunca insanlar daha fazla ilgi gösteriyor. Sadece genç değil, yetişkin okuyucularımız da var. 15 tatil İnegöllü öğrenciler için kitap okumayla geçti diyebiliriz" diye konuştu.
(SB-MŞ)

08.02.2013 15:47:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT