1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yarı yıl tatili için teleşlı bekleyiş..Atama bekleyen yüzbinlerce adaya müjde ..yarıyıl tatilinde atama..

Yarı yıl tatili için teleşlı bekleyiş..Atama bekleyen yüzbinlerce adaya müjde ..yarıyıl tatilinde atama..

Yarı yıl tatili için teleşlı bekleyiş..Atama bekleyen yüzbinlerce adaya müjde ..yarıyıl tatilinde atama..
A+A-

Yarı yıl tatili için teleşlı bekleyiş..Atama bekleyen yüzbinlerce adaya müjde ..yarıyıl tatilinde atama..2015 yılının ilk öğretmen atamaları yarıyıl tatilinde gerçekleşecek.yarı yıl tatilinde öğretmen ve adayları için büyük müjde..

Öğretmen ve adayları için büyük müjde yarı yıl tatilinde gerçekleşecek. 18 milyon öğrencinin gireceği yarıyıl tatilinde atama bekleyen yüzbinlerce öğretmen adayları için atama yapılacak. 2015 yılının ilk atama olayı gerçekleşerek ve atam işlemi yarı yıl tatili yapıldıktan sonra yapılacak.Atama bekleyen öğretmenlere büyük müjde...2015 yılının ilk öğretmen atamaları yarıyıl tatilinde gerçekeleşecek.yarı yıl tatilinde öğretmen ve adayları için büyük müjde..

Yaklaşık 18 milyon öğrenci, cuma günü tatile giriyor. Yarıyıl tatilinde öğretmenler ve öğretmen adayları için de atama heyecanı yaşanacak.Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmen 23 Ocak Cuma'dan itibaren yarı yıl tatiline girecek.Tatilin ardından eğitim öğretim yılının ikinci yarısı, 9 Şubat Pazartesi başlayacak.Eğitim-öğretim yılı 12 Haziran'da da tamamlanacak. 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı ise 14 Eylül Pazartesi başlayacak.

İkinci dönem 8. sınıf öğrencileri, Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden 29-30 Nisan'da ortak sınavlara girecek. Mazeret sınavı da 16-17 Mayıs'ta yapılacak. Sınav sonuçlarının ise haziranda açıklanması planlanıyor.

Ara tatilde öğretmen atamaları yapılacakMilli Eğitim Bakanlığı ara tatilde öğretmenlerin il içi ve iller arası özür grubu yer değiştirme atamalarını yapacak. Bu atamaların ardından, 15 bin öğretmen kadrosuna da ilk atamalar gerçekleştirilecek.Üniversiteye giriş sınavlarının ilk aşaması Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 15 Mart Pazar günü, ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) 13-14 Haziran ve 20-21 Haziran'da 5 oturumda gerçekleştirilecek.

ogretmen.jpg

 

A+A-

HABERE YORUM KAT