1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yargı, Çelikcan'ın İtirazını Reddetti

Yargı, Çelikcan'ın İtirazını Reddetti

Yargı, Çelikcanın İtirazını Reddetti
A+A-

CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı tarafından Adana 1. İdare Mahkemesinin verdiği yürütmeyi durdurma kararına Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın yaptığı ve 31 sayfadan oluşan itirazını Bölg

CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı tarafından Adana 1. İdare Mahkemesinin verdiği yürütmeyi durdurma kararına Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın yaptığı ve 31 sayfadan oluşan itirazını Bölge İdare Mahkemesi reddetti.
Demirçalı, Adana Bölge İdare Mahkemesi'nin verdiği karardan sonra yaptığı açıklamada, "Evsel Katı Atık Toplama bedelini Alırım yaygarası" yapanlara yargının bir kez "daha dur" dediğini ifade ederek şunları kaydetti:
"Başladığı tarihten itibaren haksız alındığını iddia ettiğimiz Evsel katı Atık Toplama vergisi İdare Mahkemesinden sonra Bölge İdare Mahkemesi tarafından da savımız doğru olduğu onaylanmış, bu verginin hukuksuzluğu bir kez daha tescil edilmiştir. Yüreğir Belediye Başkanı Sayın Çelikcan artık anlamalıdır ki bu vergi haksızdır, hukuksuzdur ve topluma zulümdür. Yiyecek ekmeği olmayan insanlardan hala bu parayı alacağım diye direnmenin bir anlamının olmadığı son kararla da teyit edilmiş ve yürütmeyi durdurma konusu tartışılmayacak şekilde sonuçlanmıştır. Belediyelerimize düşen hukuka saygı gösterip mahkemenin bu kararını uygulamaktır. Aksi siyaseten zaten halkın yanında olmayan bir anlayışın devamına direnmek olacaktır."
Adana Bölge İdare Mahkemesi'nin, Yüreğir İlçe Belediyesi tarafından yapılan itirazına ilişkin kararı şöyle:
"Adana 1. İdare Mahkemesi'nin itirazına konu yürütmenin durdurulması isteğinin kabulüne ilişkin 19.11.2012 günlü ve E:2012/1106 sayılı kararı usul ve yasa hükümlerine uygun bulunduğundan davalı idare vekili tarafından öne sürülen hususlar bu kararın kaldırılmasını gerektirecek nitelikte görülmediğinden itirazın reddine oy birliğiyle karar verildi."
(ADN-Y)

14.12.2012 15:48:49 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT