1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yardım Tır'ları Yarın Kilis'te Olacak

Yardım Tır'ları Yarın Kilis'te Olacak

Yardım Tırları Yarın Kiliste Olacak
A+A-

Suriye için "Bir Ekmek, Bir Battaniye" kampanyası kapsamında dün İstanbul'dan yola çıkan 33 yardım TIR'ının yarın Kilis ve Hatay'da olması bekleniyor. İstanbul'dan yola çıkan 850 ton un yüklü yardım

Suriye için "Bir Ekmek, Bir Battaniye" kampanyası kapsamında dün İstanbul'dan yola çıkan 33 yardım TIR'ının yarın Kilis ve Hatay'da olması bekleniyor.
İstanbul'dan yola çıkan 850 ton un yüklü yardım TIR'ları, Kilis'in Öncüpınar Sınır Kapısı ile Hatay'ın Cilvegözü Sınır Kapısı üzerinden Suriyeli muhaliflere teslim edilecek. Yardım malzemeleri, Halep-Hama-Humus-Şam kırsalıLazkiye gibi bölgelerde sıkıntı yaşayan Suriye halkına dağıtılacağı bildirildi.
Suriyeli mültecilerin yaşadıkları sıkıntılar üzerine tüm Türkiye yardım seferberliği başlatılırken, 300 kadar sivil toplum kuruluşu, Türk Kızılayı, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Türkiye Diyanet Vakfı'nın (TDV) Suriye'de yaşanan trajedinin mağduru olan, ekonomik zorluklar yaşayan ve mülteci konumunda bulunan halka yönelik düzenlediği "Suriye İçin Bir Ekmek, Bir Battaniye'' kampanyası çerçevesinde hayırseverlerin bağışları sürerken, yola çıkan yardım TIR'larının yarın Kilis ve Hatay'da olması bekleniyor.
(MAD-ÖZ-Y)

04.01.2013 13:14:52 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT