1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yaralı Taşıyan Ambulans Karda Mahsur Kaldı

Yaralı Taşıyan Ambulans Karda Mahsur Kaldı

Yaralı Taşıyan Ambulans Karda Mahsur Kaldı
A+A-

Beşiktaş'ta yaralıyı hastaneye götürmeye çalışırken olay yerinde mahsur kalan ambulansı polis ekipleri kurtardı. İstanbul'da ana arterlerde kar yağışı nedeniyle sorun yaşanmazken, bazı ara sokaklar

Beşiktaş'ta yaralıyı hastaneye götürmeye çalışırken olay yerinde mahsur kalan ambulansı polis ekipleri kurtardı.
İstanbul'da ana arterlerde kar yağışı nedeniyle sorun yaşanmazken, bazı ara sokaklarda araçların kaymasıyla kazalar meydana geldi. Beşiktaş Ulus Kelaynak sokakta da kayganlaşan yolda sürücüler zor anlar yaşadı. Alınan bilgiye göre; kar nedeniyle kayganlaşan yolda duramayan bir araç, hızla yokuş aşağıya giderek arabasının bagajından bir şey almaya çalışan Mehmet A.'ya çarptı. Çarpmanın etkisiyle Mehmet A.'nın yaralanması üzerine olay yerine sağlık ekipleri çağrıldı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Mehmet A.'ya ilk müdahaleyi yaparak hastaneye götürmek üzere ambulansa bindirdi. Ancak bu sırada ambulans, kar nedeniyle yokuş yukarı çıkarmayarak olay yerinde mahsur kaldı. Daha sonra olay yerinde bekleyen polisler ise canla başla mücadele etti. Ellerine kürekler alan polisler, ambulansın gideceği yolu tamamen açmaya çalışırken, vatandaşlar ise polislerin bu çabasını sadece seyretti.
Polis ekiplerinin uzun süren uğraşlar sonucunda yolu açması üzerine ambulans hastaneye gidebildi.
Mehmet A. ya çarpan sürücü ise "Yol kaygandı araba kaydı ve ona çarptım" dedi.
Öte yandan, diğer sürücüler de sokakta zor anlar yaşadı. Araçları patinaj çeken sürücüler yokuş yukarı çıkamadı. Daha sonra olay yerine gelen tuzlama tuzlama ve kar küreme çalışmaları yaparak yolu açtı.
(EY-ET-YL)

07.01.2013 15:18:09 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT