1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yaralı Şahin, Emin Ellerde

Yaralı Şahin, Emin Ellerde

Yaralı Şahin, Emin Ellerde
A+A-

Alaşehir Belediye İtfaiyesi, yaralı halde bulunup getirilen şahine sahip çıktı. Bir vatandaşın tarlasında bulduğu, kanadı kırıldığı için uçamayan şahin, Alaşehir Belediye İtfaiyesi'nin misafiri oldu.

Alaşehir Belediye İtfaiyesi, yaralı halde bulunup getirilen şahine sahip çıktı.
Bir vatandaşın tarlasında bulduğu, kanadı kırıldığı için uçamayan şahin, Alaşehir Belediye İtfaiyesi'nin misafiri oldu. İtfaiye görevlileri de Alaşehir Belediyesi veterineri Funda Balaban'a haber vererek yardım istedi. Yaralı kuşun tedavisine başlayan veteriner hekim Funda Balaban, "Şahin'in kanadında ve ayağında kırık var. Önce tedavisini yapacağız, sonra da doğaya bırakılacak" dedi.
Alaşehir Belediye İtfaiyesi yetkilileri de, yaralı şahin için adeta seferber olurken, bir yandan da barınması için kapalı bir alanda yer hazırladılar. Şahinin iyileşmesi için yoğun gayret göstermeye başladıklarını belirten Alaşehir Belediyesi İtfaiye Eri Gürkan Dağ, "Bir vatandaşımız tarafından yaralı olarak bize teslim edildi. Yaralarının iyileşmesi için önce tedavi yapılacak. Onu geçici olarak misafir edeceğimiz bir de barınak yaptık. İyileşince de doğaya bırakacağız. İyileşinceye kadar bizim misafirimiz olacak" diye konuştu.
(VS-ERG-Y)

29.01.2013 16:02:27 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT