1. HABERLER

  2. Yaralı Köpeği Kurtarmak İçin Sokakta Ameliyat Masası Kurdular

Yaralı Köpeği Kurtarmak İçin Sokakta Ameliyat Masası Kurdular

Yaralı Köpeği Kurtarmak İçin Sokakta Ameliyat Masası Kurdular
A+A-

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde otomobilin çarpıp yaralı şekilde bıraktığı yavru köpek için vatandaşlar seferber oldu.Yaralı köpek için çağrılan veteriner, sokak ortasına ameliyat masası hazırlandı, 3

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde otomobilin çarpıp yaralı şekilde bıraktığı yavru köpek için vatandaşlar seferber oldu.Yaralı köpek için çağrılan veteriner, sokak ortasına ameliyat masası hazırlandı, 3 saat süren ameliyatın ardından ölmek üzere olan köpek yeniden hayata döndü.
Edinilen bilgiye göre olay, Kurtuluş mahallesi Şabablı yolu üzerinde meydana geldi. Plakası alınamayan bir otomobil, yolun karşı tarafına geçmek isteyen Serkan Arslantaş'a ait yavru bir köpeğe çarparak ağır yaraladı. Çarptığı köpeği ağır yaralayan sürücü, durmayıp yoluna devam etti. Olayı görenler ise otomobil sürücüsünün durup köpekle ilgilenmek yerine biraz ileride durup aracında hasar olup olmadığına baktıktan sonra yoluna devam ettiğini söylediler.Acı içinde kıvranan köpeği sahibi Serkan Arslantaş kucağına alarak şehir merkezinde köpeğe müdahale edecek veteriner aradı. Arslantaş'ın kucağında yaralı bir köpek taşıdığını gören vatandaşların yardımıyla veteriner bulundu. Ancak veteriner bürosunda köpeğe müdahale edecek uygun bir yer yoktu. Sonra vatandaşlar sokak ortasına bir tezgah koyup üzerine örtü örttüler. Yaralı yavru köpek hemen sokak ortasındaki seyyar ameliyat masasına yatırıldı. Veterinerin ameliyat malzemeleri için de sokağa masa çıkartıldı. Veteriner hekim Ahmet Torun, sokak ortasında 3 saat süreyle köpeği tekrar hayata döndürmek için uğraştı. Köpeğin sahibi Serkan Arslantaş ve yardımcı olmak isteyen vatandaşlar ise köpeğin başından bir an olsun ayrılmadılar. 3 saat sonra her iki bacağından ve karın bölgesinden yaralanan Maya isimli köpek tekrar hayata döndü.
(SLÇ-AKL-Y)

12.01.2013 11:41:34 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT