1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yaralı baykuş tedavi ediliyor

Yaralı baykuş tedavi ediliyor

Yaralı baykuş tedavi ediliyor
A+A-

ERZİNCAN - Erzincan'da vatandaşlar tarafından yaralı halde bulunan baykuş, Belediye Hayvan Barınağı'nda tedavi altına alındı. Kanadından yaralanan ve yaklaşık 10 gündür iyileşmesi için tedavi e

ERZİNCAN - Erzincan'da vatandaşlar tarafından yaralı halde bulunan baykuş, Belediye Hayvan Barınağı'nda tedavi altına alındı. Kanadından yaralanan ve yaklaşık 10 gündür iyileşmesi için tedavi edilen baykuş, iyileştikten sonra doğal yaşama salıverilecek.

Erzincan'da kırsal alanda bir vatandaş tarafından bulunan 4 yaşındaki yaralı baykuş, 10 gün önce Orman ve Su İşleri Müdürlüğü'ne teslim edildi. Sol ve sağ kanadında yara tespit edilen baykuş, tedavilerinin yapılması için Erzincan Belediyesi Hayvan Barınağı'na getirildi. Veteriner Hekim Eyüp Alıcı tarafından tedavisine başlanan yaralı baykuş, tedavisinin yapılmasının ardından doğal ortamına geri bırakılacak.

Kendilerine getirilen yabani kuşun kanatlarında çarpma veya düşmenin etkisine bağlı olarak yaralanmalar olduğunu ifade eden Belediye Hayvan Barınağı Veteriner Hekimi Eyüp Alıcı, 10 gün süresince yabani kuşun tedavisinin yapıldığını, çok kısa bir süre daha hayvanın bakımının yapılacağını belirtti. Alıcı, tedavinin tamamlanmasının ardından yabani kuşun Orman ve Su İşleri Müdürlüğüne teslim edilerek, doğal hayata salıverileceğini açıkladı.

Yabani hayvanlara karşı vatandaşların gerekli hassasiyeti göstermelerini isteyen Veteriner Eyüp Alıcı, vatandaşların yaban hayatına duyarlı olmasını isteyerek, yaralı halde buldukları hayvanları kendilerine ulaştırmalarını istedi.

CİHAN

A+A-

HABERE YORUM KAT