1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yaralı Baykuş Tedavi Ediliyor

Yaralı Baykuş Tedavi Ediliyor

Yaralı Baykuş Tedavi Ediliyor
A+A-

Erzincan'da yaralı olarak bulunan baykuş, kanadının tedavi edilmesinin ardından doğaya bırakılacak. 10 gün önce vatandaşlar tarafından arazide yaralı olarak bulunan baykuş, Erzincan Orman ve Su İşl

Erzincan'da yaralı olarak bulunan baykuş, kanadının tedavi edilmesinin ardından doğaya bırakılacak.
10 gün önce vatandaşlar tarafından arazide yaralı olarak bulunan baykuş, Erzincan Orman ve Su İşleri Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi. Erzincan Belediyesi hayvan barınağında tedavisi süren baykuşun kanadının zarar gördüğü tespit edilerek tedavi ediliyor. Büyüklüğü ve gözleri ile görenleri şaşırtan baykuş eski sağlığına kavuşmasının ardından yeniden doğaya bırakılacak.
Erzincan Belediyesi Hayvan Barınağı'nda görevli veteriner hekim Eyüp Alıcı, düzenli olarak bakımın yapıldığını belirterek, "Kanadı zarar görmüştü. Gerekli müdahaleyi yaptık. Kısa süre içerisinde tekrar Orman ve Su İşleri Müdürlüğü'ne teslim edeceğiz, onlar da doğaya bırakacaklar" dedi.
Veteriner Alıcı, açıklamasında ayrıca vatandaşlara uyarıda bulunarak, bu tür yaralı yaban hayvanları bulmaları durumunda ilgili kurumlara haber verilmesini istedi.
(CM-AŞ-Y)

09.12.2012 11:01:13 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT