1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yaralı Baykuş Tedavi Edildi

Yaralı Baykuş Tedavi Edildi

Yaralı Baykuş Tedavi Edildi
A+A-

Antalya'nın Kumluca ilçesinde, yol kenarında bulan yaralı baykuş götürüldüğü veteriner kliniğinde tedavi edildi. Kumluca'ya bağlı Salur köyünde seracılık yapan çiftçi Salih Yumuşak (44) tarafından

Antalya'nın Kumluca ilçesinde, yol kenarında bulan yaralı baykuş götürüldüğü veteriner kliniğinde tedavi edildi.
Kumluca'ya bağlı Salur köyünde seracılık yapan çiftçi Salih Yumuşak (44) tarafından yol kenarında bulunan yaralı baykuş önce Tarım İlçe Müdürlüğüne haber verildi. Tarım müdürlüğü ekipleri yaralı baykuşun Yaban Hayatı Koruma Müdürlüğüne götürülmesini önerdi. Yaralı baykuşu bulan Salih Yumuşak, ilçe merkezindeki Veteriner Hekim Mesut Koç'a götürdü. Veteriner Hekim Mesut Koç da, baykuşun gözlerinin enfeksiyon kaptığını, bu yüzden beslenemediğini, zayıf kaldığını söyledi. Veteriner hekim Koç, daha sonra yaralı baykuşun tedavisini yaptı. Veteriner Koç, baykuşun tedavisinin 15 gün süreceğini, bu sürede baykuşu Milli Parklar ve Doğa Koruma Şefliğine teslim edeceklerini belirtti. Baykuşun tamamen sağlığına kavuşmasının ardından doğaya bırakılacağını kaydeden Koç, "Yaralı baykuş, bölgemizde sıkça görülen bir türdür. Vatandaşımız tarafından bulunarak bize getirildiğinde bir gözü enfeksiyon nedeniyle tamamen kapanmış durumdaydı. İlk tedavisini yaptık. Tamamen iyileştiğinde baykuşu doğaya bırakacağız" dedi.
Baykuşu bularak veterinere getiren Salih Yumuşak da yol kenarında uçamaz halde bulduğu baykuşu önce beslemeye çalıştığını daha sonra tedavi için veterinere götürdüğünü anlattı.
(RS-SÇ-HO-Y)

07.01.2013 17:45:11 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT