1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yaralı Atmacayı İşadamı Akbaba Kurtardı

Yaralı Atmacayı İşadamı Akbaba Kurtardı

Yaralı Atmacayı İşadamı Akbaba Kurtardı
A+A-

Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde yaralı bir atmaca bulan Sefer Akbaba isimli hayvansever atmacayı hekime götürüp tedavisini yaptırdıktan sonra doğaya bıraktı. Edinilen bilgiye göre, Dursunbeyli işad

Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde yaralı bir atmaca bulan Sefer Akbaba isimli hayvansever atmacayı hekime götürüp tedavisini yaptırdıktan sonra doğaya bıraktı.
Edinilen bilgiye göre, Dursunbeyli işadamı Sefer Akbaba'nın torunları öğlen saatlerinde evlerinin bahçesinde yaralı atmaca buldu. Yırtıcı kuşu alıp ağaç kafesin içine koyan çocuklar daha sonra dedelerine haber verdi. Atmacayı alıp inceleyen Sefger Akbaba, kanadından ve ayağından yaralandığını fark ettiği kuşu veteriner kliniğine götürdü. Kuşun yaralarını sarıp tedavisini yapan veteriner, yaralı atmacanın birkaç gün dinlenmesi gerektiğini bu arada bakımının yapılacağını söyledi. Veteriner hekimin önerisi üzerine burada bırakılan atmaca birkaç gün beslendikten sonra tekrar doğal hayatına bırakıldı. Veteriner hekim, yaralı atmacayı bulup kendisine getirerek tedavisini yaptıran aileye ve çocuklara gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür etti. Beraber 2-3 gün geçirdikleri atmacayı doğaya salan hayvansever aile yaşadıkları anı hiç unutmayacaklarını belirtirken, yaralı hayvanlarla ilgili diğer vatandaşların da daha duyarlı olmalarını istediler.
(HD-YU)

24.01.2013 12:52:07 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT