1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yaprak Dökümü Mesaisi

Yaprak Dökümü Mesaisi

Yaprak Dökümü Mesaisi
A+A-

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, kış mevsiminin girmesine rağmen birçok ağaçta bulunan sararan yaprakların dökülmemesi, temizlik görevlilerinin işini zorlaştırıyor. Beyşehir Gölü kıyısındaki Vuslat Pa

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, kış mevsiminin girmesine rağmen birçok ağaçta bulunan sararan yaprakların dökülmemesi, temizlik görevlilerinin işini zorlaştırıyor.
Beyşehir Gölü kıyısındaki Vuslat Parkı'nda yaprak döken ağaçların üzerine çıkarak silkeleme yapan temizlik görevlileri, bu yıl sonbahar döneminin uzadığını belirtti. Yaprakların geç dökülmesi nedeniyle Aralık ayında bile bölgede yaprak dökümünün sürdüğünü belirten temizlik görevlileri, havalar bu şekilde giderse yaprak toplama mesaisinin bu yılın sonuna kadar sürebileceğini söyledi. Yörede yaprak toplama mesaisi sürerken, parklarda süpürgelerle yaprakları toplayarak biraraya getiren temizlik görevlileri, daha sonra çöp kovalarına taşıyarak alanı temizlemeye çalışıyor.
Temizlik görevlileri, önceki yıllarda Kasım ayı sonlarına kadar yaprak dökümünün genelde tamamlanırken, bu yıl Aralık ayının gelmesine rağmen bölgede ağaçlarda hala sararmış yaprakları görebildiklerini sözlerine ekledi.
(ARÖ-İP-Y)

01.12.2012 15:06:51 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT