1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. YANGINDAN DRAM ÇIKTI

YANGINDAN DRAM ÇIKTI

YANGINDAN DRAM ÇIKTI
A+A-

Diyarbakır\'da dün gece çıkan yangından dram çıktı. 10 yıl önce köylerinden kan davası yüzünden Diyarbakır’a göç eden, İpek ve Süer ailelerinin yakalandığı yangında 1 çocuk hayatını kaybetti, 14 kişi ise yaralandı.


Edinilen bilgilere göre olay, Bağlar ilçesi Sento Caddesi üzerinde bulunan Barış 2 apartmanında meydana geldi. 15 kişinin ikamet ettiği evde, gece geç saatlerde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Çıkan yangından 4 yaşındaki Ferzende İpek hayatını kaybederken, 14 kişi de yaralandı. Komşularının ifadelerine göre, İpek ve Süer aileleri 10 yıl önce Mardin’in Mazıdağı ilçesinden kan davasından dolayı köylerinden göç edip, Diyarbakır’a yerleşti. Ailelerin reisleri oldukları belirlenen 3 kişinin de cezaevinde olduklarını anlatan komşular, yoksul bir hayat süren İpek ve Süer ailelerinin yeterli bir geçim kaynaklarının da olmadığını dile getirdi. Aynı binada ikamet eden Halil İpek adlı vatandaş, yangına müdahale eden ilk kişi olduğunu belirterek, evden bazı yaralıları kendisinin çıkardığını söyledi. İpek, “Gece saatlerinde yangın çıktı. Dumanı gördüm. Hemen eve girerek, yaralı olanları çıkardım. O esnada polis ve itfaiye ekiplerini aradık. Onlara gelene kadar, biz evin kapısın kırarak evin içine girdik. Evin içinde çıkanların durumu çok kritikti. Evde 15 kişi yaşıyordu. Bu ailelerin daha önce başlarına bela gelmişti. Mazıdağı ilçesinden buraya gelmiştiler. Kan davasından kaynaklandığını biliyoruz. Aileden 3 kişi cezaevinde. Yaklaşık 2 yıldır bu binada ikamet ediyorlar" dedi.

"YARALI 3 KİŞİNİN DURUMU KRİTİK”
Çıkan yangınla ilgili İHA muhabirine açıklama yapan Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, olayda 3 kişinin durumunun kritik olduğunu söyledi. Vali Toprak, “Dün gece üzücü bir olay yaşadık. 15 kişinin ikamet ettiği evde nedeni belirlenemeyen çıkan yangında, 4 yaşındaki Ferzende İpek yaşamını yitirirken, 14 vatandaşımızda yaralandı. Dilci Üniversitesi Yanık Ünitesi Hastanesi'nde yatmakta olan yaralılardan, Nesrin İpek (10), Yazgül İpek (5), Emine İpek (30) vücutlarında oluşan yoğun yanıklardan ötürü durumları ciddiyetini koruyor. Narin İpek, Amine İpek, Yavuz İpek, Nizamettin İpek, Nurhan İpek, Yazgın İpek, İlayda İpek, Şükran Sürer, Rojhat Sürer ve ismi öğrenilemeyen 2 yaralı çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı. Yangının çıkış nedenin yaptığımız kapsamlı inceleme sonucunda belirlenecektir" diye konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT