1. HABERLER

  2. Yangında 6 Kişinin Canını Kurtaran İtfaiye Eri O Anları Anlattı

Yangında 6 Kişinin Canını Kurtaran İtfaiye Eri O Anları Anlattı

Yangında 6 Kişinin Canını Kurtaran İtfaiye Eri O Anları Anlattı
A+A-

Dün gece Diyarbakır'da çıkan yangından 6 kişinin sağ kurtarılmasını sağlayan itfaiye eri Ferdin Aslan, yangın çıkmasını istemediğini fakat, şu an bile yangının çıkması durumunda aynı şekilde hareket e

Dün gece Diyarbakır'da çıkan yangından 6 kişinin sağ kurtarılmasını sağlayan itfaiye eri Ferdin Aslan, yangın çıkmasını istemediğini fakat, şu an bile yangının çıkması durumunda aynı şekilde hareket edip, o insanları ne pahasına olursa olsun kurtaracağını söyledi.
Diyarbakır'da, dün gece geç saatlerde henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangında 1 kişi ölmüş 3'ü ağır 14 kişi ise yaralanmıştı. Olay yerine kısa sürede ulaşan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekibinde bulunan er Ferdin Aslan, büyük bir kahramanlık örneği göstererek yangından 6 kişinin sağ kurtulmasını sağladı. Olay yerine gittiği anda eve giren ve 6 kişiye siper olan Aslan, 14 aydır itfaiye eri olarak çalıştığını söyledi. Olay yerine gittiklerinde yangın yerinde 8 kişinin bulunduğunu belirten Aslan, yoğun dumanlara rağmen içeri girdiklerini, 5 kişinin kendi imkanlarıyla balkona kadar çıktıklarını ifade etti. Kendisinin evde bulunan 6 kişiyi kurtardığını aktaran Aslan, "Yangın çıktı. İçeride 8 kişi vardı. Yoğun bir yangın ve duman vardı. Arkadaşlarım ile içeri girdik, 5 kişi balkondaydı, geri kalanlar içerideydi. Hem balkondaki hem de içerideki insanları kurtardım. 6 kişiye ben müdahale ettim, diğer ikisini de arkadaşım çıkartmayı başardı. Yangında biri öldü. Çok üzgünüm. Aşırı dumandan dolayı onu fark edemedim. Eğer o duman olmamış olsaydı ilk önce o insanı çıkartırdım. İnşallah bir daha böyle büyük yangınlarla karşılaşmayız ama 34 saattir uykusuzum şu an bile aynı şekilde yangın çıkarsa yine gider aynı şekilde hareket eder o insanları ne pahasına olursa olsun kurtarırdım" dedi.
Çıkan yangında yaralanan Aslan'ın iki eli de pansumanlanarak, sargıya alındı.
(YRT-AŞ-Y)

29.01.2013 16:14:17 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT