1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yanan Uçak İstanbul'a Gidiyor

Yanan Uçak İstanbul'a Gidiyor

Yanan Uçak İstanbula Gidiyor
A+A-

Yıldırım isabet etmesi sonucu motoru yanan ve içerisinde 114 kişiyi taşıyan THY'a ait TK-2348 sefer sayılı yolcu uçağı ile ilgili değerlendirmede bulunan İzmir Valisi Cahit Kıraç, uçağın ihtiyaç duyul

Yıldırım isabet etmesi sonucu motoru yanan ve içerisinde 114 kişiyi taşıyan THY'a ait TK-2348 sefer sayılı yolcu uçağı ile ilgili değerlendirmede bulunan İzmir Valisi Cahit Kıraç, uçağın ihtiyaç duyulan parça değişikliği için İstanbul'a gittiğini söyledi.
Vali Kıraç, kanat kısmının isabet aldığını belirterek şöyle konuştu: "uçak İstanbul'a dönüyor, bir sorun yok yani. Uçak şu an İzmir Havaalanı'nda. İhtiyaç duyulan parça değişikliği değiştirildi bakıma gidiyor. Bakım için İstanbul'a gidiyor"
Sözkonusu uçak, dün gece saat 23.15 İstanbul İzmir seferini yapmak üzere Atatürk Havalimanı'ndan havalandı. İçerisinde 114 yolcusu bulunan uçağa, İzmir hava sahasına girdği sırada yıldırım isabet etti. Uçağın motoru birden alev alırken yolcular arasında panik yaşandı. Motoru yanan uçağın kaptan pilotu, saat 00.05 de İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na sorunsuz şekilde inişini gerçekleştirdi.
(HD-HO-Y)

25.01.2013 13:23:32 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT