1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 'yan Baktın'a, 3 Yıl 9 Ay Ceza Akın Baycan Antalya

'yan Baktın'a, 3 Yıl 9 Ay Ceza Akın Baycan Antalya

yan Baktına, 3 Yıl 9 Ay Ceza  Akın Baycan  Antalya
A+A-

Antalya'nın Alanya ilçesinde, 5 Temmuz 2009'da Rus uyruklu 2 turist ve 1 Türk gencini bıçaklayarak yaralayan ve tutuksuz yargılanan 5 kişinin yargılanmasına devam edildi. Karar duruşmasında 5 zanlı "A

Antalya'nın Alanya ilçesinde, 5 Temmuz 2009'da Rus uyruklu 2 turist ve 1 Türk gencini bıçaklayarak yaralayan ve tutuksuz yargılanan 5 kişinin yargılanmasına devam edildi. Karar duruşmasında 5 zanlı "Adam öldürmeye teşebbüs suçundan" 3 yıl 9 ay hapis cezası aldı.
Alanya Adliyesi 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde Emine Talay Yavuz Başkanlığı'nda görüldü. Tutuksuz yargılanmalarına devam edilen Rıza Z., Yahya Z., Serdar A., Tamer A. ve Aydın E. mahkemeye katılmazken, sanıklar avukatları tarafından temsil edildi. Rus uyruklu Witali Sauermilch, Waldemar Dervs ve arkadaşları Ali Kaya'yı bıçaklayarak ağır yaralayan, Waldemar Junkman, Demetrius Stehili'yi ise döverek yaralayan zanlılar Rıza Z., Yahya Z., Serdar A., Tamer A. ve Aydın E. " adam öldürmeye teşebbüs suçundan 'Temyiz yolu açık olmak üzere' 3 yıl 9 ay hapis cezası aldı.
2009 yılında meydana gelen olayda, Alanya'da tatil yapan Rus uyruklu turistler Witali Sauermilch, Waldemar Dervs, Waldemar Junkman, Demetrius Stehili ve arkadaşları Ali Kaya, Çarşı Mahallesi İskele Caddesi'nde bulunan bir diskoya gitmişlerdi. Burada Rıza Z., Yahya Z., Serdar A., Tamer A. ve Aydın E. ile " yan baktın" davasından tartışan turisletlerden Witali Sauermilch, Waldemar Dervs ve arkadaşları Ali Kaya , 5 arkadaş tarafından bıçaklanmış, , Waldemar Junkman, Demetrius Stehili'yi ise feci şekilde dövülmüşlerdi. Olay sonrası yaralılar kaldırıldıkları hastanelerde tedavi altına alınırken, zanlılar Rıza Z., Yahya Z., Serdar A., Tamer A. ve Aydın E. polis tarafından gözaltına alınmış, çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmışlardı.
(AB-ÇY-Y)

18.01.2013 13:08:05 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT