1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yamyam Katil, Barda Tanıştığı Kadının Yüzünü Yerken Yakalandı

Yamyam Katil, Barda Tanıştığı Kadının Yüzünü Yerken Yakalandı

Yamyam Katil, Barda Tanıştığı Kadının Yüzünü Yerken Yakalandı
A+A-

Galler'de bir kişi barda tanışıp otel odasına davet ettiği genç kadının "gözlerini ve yüzünün bir kısmını yerken" yakalandı.


Galler'in Caerphilly kasabasında 34 yaşındaki Matthew Williams'ın bir barda tanışıp otel odasına davet ettiği 22 yaşındaki satış görevlisi Cerys Yemm'in "gözlerini ve yüzünün bir kısmını yerken" yakalandığı ortaya çıktı.

POLİS ŞOK TABANCASIYLA VURDU, KALP KRİZİNDEN ÖLDÜ

Genç kadının aldığı yaralar nedeniyle hayatını kaybettiği, Williams'ın ise polis tarafından şok tabancasıyla vurulduktan sonra kalp krizi geçirip öldüğü açıklandı.

2 HAFTA ÖNCE HAPİSTEN ÇIKMIŞ

Eski kız arkadaşına saldırdığı için 5,5 yıl hapis cezası alan Williams'ın saldırıdan sadece iki hafta önce hapisten çıktığı ve halen gözetim altında olması gerektiği de belirtildi.

İHMAL OLUP OLMADIĞI ARAŞTIRILIYOR

Emniyet yetkilileri, saldırı Williams'ın hapisten çıkmasından sonraki 30 gün içinde gerçekleştiği için güvenlik güçlerinin olayda ihmalinin olup olmadığının anlaşılabilmesi amacıyla soruşturma başlattıklarını açıkladı.

2-135.jpg

KALDIĞI OTELE MİSAFİR ALMAK YASAK

Kentte "vahşi eğilimleri olan korkutucu biri" olarak tanınan Williams'ın hapisten çıktıktan sonra olayın gerçekleştiği Sirhowy Arms Oteli'nde konaklamaya başladığı belirtildi.

Otelin genellikle sosyal yardım kurumları tarafından evsizler ve eski mahkumlar için geçici bir konaklama mekanı olarak kullanıldığını belirten polis yetkilileri, "otelde kalanların odalarına misafir kabul etmesinin yasak olduğunu" söyledi.

YÜZÜNÜ VE GÖZLERİNİ YERKEN YAKALANDI

Olay gecesi Williams'ın odasına bir misafir getirdiğini fark eden otel güvenliğinin, zanlının odasına gittiği ve onu genç kadının gözlerini ve yüzünün bir kısmını yerken bulduğu açıklandı.

Otel güvenliğinin hemen polisi aradığı ve gelen yetkililerin kokain etkisinde olan Williams'a şok tabancasyla müdahale ettiği belirtildi.

3-153.jpg

OLAYA ŞAHİT OLAN POLİSLER TERAPİ GÖRÜYOR

Yetkililer, olaya müdahale eden polis memurları ve otel güvenliğinin gördükleri sahnelerden derinden etkilendiğini ve şu an terapi görmekte olduğunu söyledi.

KATİLİN AİLESİ ŞOK OLMUŞ

Williams'ın ailesi olayın ardından bir basın bildirisi yayımlayarak, "Masum bir kadının bu şekilde öldürülmesinin onları şoka uğrattığını ve çok üzgün olduklarını" söyledi ve hem kurban hem de ailesi için dua ettiklerini belirtti.

KURBANIN AİLESİ GÜVENLİK GÖREVLİLERİNİ SORUMLU TUTTU

Yemm'in ailesi ise kızlarının ölümünden "Williams'ı kontrol altında tutmayan güvenlik görevlilerini sorumlu tuttuklarını" belirtti ve sorumluların cezalandırılmasını istediklerini açıkladı.

A+A-

HABERE YORUM KAT