1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yalova'ya 7 Bin Fidan

Yalova'ya 7 Bin Fidan

Yalovaya 7 Bin Fidan
A+A-

Yalova Orman İşletme Müdürlüğü Yalova'nın Kurtköy mevkiinde bulunan 960 dönümlük araziyi ağaçlandırıyor. Yalova Orman İşletme Müdürlüğü ildeki bozuk alanların ağaçlandırılmasına yönelik çalışma başl

Yalova Orman İşletme Müdürlüğü Yalova'nın Kurtköy mevkiinde bulunan 960 dönümlük araziyi ağaçlandırıyor.
Yalova Orman İşletme Müdürlüğü ildeki bozuk alanların ağaçlandırılmasına yönelik çalışma başlattı. Kurtköy mevkiindeki 960 dönümlük arazi sosyal ormancılık projesie dahil edildi. İlk olarak zor hava şartlarına rağmen alan tesviye edilip dikime hazır hale getirildi. Ardından çevre illerden fidan takviyesi istendi. Kısa sürede ildeki fidanlara ek olarak gönderilen fidanlarla birlikte 7 bin fidan bölgeye götürüldü. Tamamı halkın ekonomik gelir elde etmelerini sağlayacak ağaç türleri olan dut, akasya, ıhlamur ve defneden oluşan fidanlar toprakla buluşturuldu. İlk fidanı ise Yalova Milletvekili Temel Coşkun, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Rıza Alkış ve Yalova Orman İşletme İl Müdürü Mustafa Güner birlikte dikti.
Bu alanlarda bulunan kestane ağaçları ise bakımdan geçirilecek. Böylece bölgedeki kestane ağaçlarının verimi yükseltilecek.
(SÇ-MŞ)

25.12.2012 15:49:02 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT