1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yalova'lı Kadınlar Başörtüsü Özgürlüğü İstedi

Yalova'lı Kadınlar Başörtüsü Özgürlüğü İstedi

Yalovalı Kadınlar Başörtüsü Özgürlüğü İstedi
A+A-

Eğitim-Bir-Sen Yalova Şubesi üyeleri, kamuda çalışan kadınların başörtülü olarak çalışmalarının sağlanması için eylem yaptı. Eğitim-Bir-Sen Yalova Şubesi, kamusal alanda başörtüsü ile çalışılmasının

Eğitim-Bir-Sen Yalova Şubesi üyeleri, kamuda çalışan kadınların başörtülü olarak çalışmalarının sağlanması için eylem yaptı.
Eğitim-Bir-Sen Yalova Şubesi, kamusal alanda başörtüsü ile çalışılmasının serbest bırakılmasını isteyen bir protesto eylemi gerçekleştirdi. Cevdet Aydın Parkı'nda düzenlenen eyleme sendikaya üye kadınlar katıldı. Erkek memurlar da protestoda hazır bulunarak kadınlara destek verdi. Eğitim-Bir-Sen Yalova Şubesi Kadınlar Komisyonu Başkanı Tülin Ayrım, devlet eli ile yapılan çifte standarta karşı olduklarını söyledi. Özgürlük istediklerini dile getiren Ayrım, "Her insanın vazgeçilmez, devredilmez, dokunulmaz temel hak ve hürriyetlerinden olan, çalışma hayatında yer almamızı, seçilme hakkımızı yasaklayanları, halkın tasfiye etmiş olmasına rağmen zihinlerinin hayatımıza hala yön vermesini protesto etmek, bu ülkeyi bizim için yaşanmaz kılan yasakların kaldırılması talebimizi haykırmak için toplandık. Devletin bütün vatandaşlarının meşru haklarını iade etmesini, özde ve sözde vatandaş ayrımına bir an önce son verilmesini istiyoruz. Kamuda, her alanda ve her konumda tüm mesleklerde hiçbir istisna ileri sürülmeksizin başörtülü çalışma hakkımızı istiyoruz" dedi.
(SÇ-YS)

10.12.2012 13:53:47 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT