1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yalova'da Yaptığı Heykelleri 10 Ülkeye Satıyor

Yalova'da Yaptığı Heykelleri 10 Ülkeye Satıyor

Yalovada Yaptığı Heykelleri 10 Ülkeye Satıyor
A+A-

Merkezi Yalova'da bulunan Efes Bronz Döküm Sarayında üretilen birbirinden güzel bronz heykeller 10 ülkeye satılıyor. Modelleme ve dökümü aynı anda yapabilen Türkiye'deki tek bronz heykel döküm atöly

Merkezi Yalova'da bulunan Efes Bronz Döküm Sarayında üretilen birbirinden güzel bronz heykeller 10 ülkeye satılıyor.
Modelleme ve dökümü aynı anda yapabilen Türkiye'deki tek bronz heykel döküm atölyesi Yalova'da çalışmalarını sürdürüyor. Bursa yolu üzerinde yer alan Efes Bronz Döküm Sarayı, boyutları 30 santimetreden 4 metreye kadar uzanan bir çok heykele de ev sahipliği yapıyor. Bu atölyede dökülen heykeller İtalya, Fas, Cezayir, Tunus, Irak, Libya, İran, Hindistan ve Kuzey Afrika'ya gönderiliyor. Bunun yanı sıra özel sipariş heykelleri de başarıyla yapan atölye Beşiktaş Belediyesi tarafından yaptırılan Türk Milli Takımı heykeli, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Halterci Naim Süleymanoğlu'nun ile Avrupa Şampiyonu ve Dünya 2ncisi Atlet Süreyya Ayhan Kop'un heykellerine de imza attı. Bununla da kalmayan atölye 8.5 metre boyunda olan Türkiye'nin en büyük Atatürk heykelinin dökümünü de gerçekleştirdi.
Bir çok önemli işi başarıyla yapabildiklerini dile getiren Efes Bronz Döküm Sarayı işletmecisi Memduh Erol, "Yalova'da yapılan heykelleri Dünyanın bir çok ülkesine gönderiyoruz. Bir çok özel çalışmaya da imza atıyoruz. İstenilen her ebat ve boyutta döküm yapabilme teknolojisine sahibiz. Ülkemizde de neredeyse heykellerimizin bulunmadığı yer yok gibi" diye konuştu.
(SÇ-YS)

10.12.2012 13:54:51 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT