1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yalova'da Minibüsler Kartlı Sisteme Geçmiyor

Yalova'da Minibüsler Kartlı Sisteme Geçmiyor

Yalovada Minibüsler Kartlı Sisteme Geçmiyor
A+A-

Yalova Minibüsçüler Odası Başkanı Sefer Keskin, minibüsçülerin gündeminde kartlı sistemin olmadığını söyledi. Keskin, sistem maliyetinin yüksek olması sebebiyle esnafın bu yükü kaldıramayacağını dile

Yalova Minibüsçüler Odası Başkanı Sefer Keskin, minibüsçülerin gündeminde kartlı sistemin olmadığını söyledi. Keskin, sistem maliyetinin yüksek olması sebebiyle esnafın bu yükü kaldıramayacağını dile getirdi.
Yalova'da toplu taşıma projesi kapsamında hizmete giren özel belediye otobüsleri kartlı sisteme geçti. Minibüsçüler Odası'na bağlı minibüslerin de belirli bir süre içerisinde kartlı sistemi araçlarında uygulamaya sokacakları belirtilmişti. Ancak Minibüsçüler Odası Başkanı Sefer Keskin, bu sistemin gündemlerinde olmadığını söyledi. Sistem maliyetlerinin yüksekliğini öne süren Keskin, "Belediye otobüslerinde bile kartlı sistem beklenen ilgiyi görmedi. Şu ana kadar sadece 300 adet kart satıldı. Kaldı ki bu sistemin maliyeti bir hayli yüksek. Bunu minibüsçülerimizin karşılayabileceğine inanmıyoruz. O nedenle de şu an için kartlı sistem düşünmüyoruz" dedi.
(SÇ-MŞ)

06.02.2013 15:56:40 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT