1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yalova'da Girişimcilik Eğitimi Başladı

Yalova'da Girişimcilik Eğitimi Başladı

Yalovada Girişimcilik Eğitimi Başladı
A+A-

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Kadın Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimi başladı. KOSGEB desteği ile iş yeri açacak kadınlara yardımcı olmayı hedefleyen Y

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Kadın Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimi başladı.
KOSGEB desteği ile iş yeri açacak kadınlara yardımcı olmayı hedefleyen Yalova Kadın Girişimciler Kurulu, 12 gün sürecek kursu başlattı. YTSO Meclis Salonu'nda 30 kişinin katıldığı eğitim hakkında bilgi veren Yalova Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Süheyla Uzuneser, "İlimizdeki kadın girişimci potansiyelini nitelik ve nicelik bakımından artırmayı hedefledik. Ppozitif ayrımcılık yaparak sadece kadınlara yönelik uygulamalı girişimcilik eğitimi başlattık. Daha önce duyurularını yaptığımız ve talepleri topladığımız 30 kişilik grup ile 18 Şubat Pazartesi saat 9:00 da YTSO meclis salonunda ders başı yaptık. Bütün masraflarının YTSO tarafından karşılandığı eğitimler toplam 12 gün sürecektir. Eğitimi tamamlayıp sertifika alan kişiler KOSGEB'in yeni girişimci desteğinden yararlanarak iş yeri açabilecekler" dedi.
(SÇ-MŞ)

20.02.2013 12:26:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT