1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yalova'da Duyma Ve Görme Engellilere Özel Durak
Yalovada Duyma Ve Görme Engellilere Özel Durak

Yalova'da Duyma Ve Görme Engellilere Özel Durak

Yalova'da hayata geçen toplu taşımanın ardından akıllı durakların takılmasına da başlandı. Bu duraklar görüntülü ve sesli olarak belediye otobüslerinin saat ve yön bilgilerini bildirerek görme ve duym

A+A-
Yalova'da hayata geçen toplu taşımanın ardından akıllı durakların takılmasına da başlandı. Bu duraklar görüntülü ve sesli olarak belediye otobüslerinin saat ve yön bilgilerini bildirerek görme ve duyma engelli vatandaşlara yardımcı olacak.
Yalova Belediyesi tarafından bir süre önce hayata geçirilen 'organik ulaşım ve toplu taşıma projesi'nin en önemli ayaklarından birisi olan akıllı durakların dikilmesine başlandı. İlk olarak Şehit Ömer Faydalı Caddesi üzerinde montajı gerçekleştirilen durakların en önemli özelliği ise görme ve duyma engellilere göre dizayn edilmesi. Zira duraklar otobüslerin geçiş saatlerini, ne kadar süre içerisinde durakta olacağını ve güzergahlarını sesli ve görüntülü olarak bildirecek. Böylece görme ve duyma engelli vatandaşlar da rahatlıkla otobüsleri kullanabilecek. Toplam 38 akıllı durağın monte edileceği Yalova caddelerinde çalışmaların bir ay zarfında tamamlanması hedefleniyor.
(SÇ-MŞ)

31.12.2012 14:58:24 TSI

HABERE YORUM KAT