1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yalova Osb'de Yeni Gelişme

Yalova Osb'de Yeni Gelişme

Yalova Osbde Yeni Gelişme
A+A-

Yalova Çiçekçilik OSB'de ki kamulaştırma sorunu "Toplulaştırma" kararı ile aşılacak. Yaklaşık 10 yıl önce başlayan 1052 dönümlük Yalova Çiçekçilik OSB arazisinin bugüne kadar sadece 652 dönümü kamu

Yalova Çiçekçilik OSB'de ki kamulaştırma sorunu "Toplulaştırma" kararı ile aşılacak.
Yaklaşık 10 yıl önce başlayan 1052 dönümlük Yalova Çiçekçilik OSB arazisinin bugüne kadar sadece 652 dönümü kamulaştırılabildi. Projenin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından alınarak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na aktarılması sonrasında kamulaştırma konusunda yeni bir ışık doğdu. Bakanlık, kamulaştırmayı toplulaştırma adı verilen sistemle aşacak. Bu sisteme göre dağınık noktalarda ki kamulaştırılmış araziler tek noktada toplanacak. Böylece ortaya tek parçada 652 dönümlük bir alan çıkacak.
Çiçekçilik OSB'nin geldiği nokta konusunda bilgi veren Çiçekçilik OSB Müteşebbis Heyet üyesi Abdullah Okul, "Tıkanan kamulaştırma nedeniyle neredeyse rafa kalkma noktasına taşınan proje artık hayata geçmeye çok daha yakın. Bakanlık çalışmaları hızla sürdürüyor. Bizde müteşebbis heyet olarak kısa bir süre sonra Ankara'ya giderek bakanlık yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi alacağız. Benim tahminim toplulaştırma çalışmaları 1 yıl içerisinde tamamlanacağı yönünde" dedi.
(SÇ-ET)

24.01.2013 10:25:09 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT