1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yalova Belediye Başkanı Koçal Tüm Partilerle Seçim Öncesi Diyaloğa Girdi

Yalova Belediye Başkanı Koçal Tüm Partilerle Seçim Öncesi Diyaloğa Girdi

Yalova Belediye Başkanı Koçal Tüm Partilerle Seçim Öncesi Diyaloğa Girdi
A+A-

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, yerel seçimlerde belediye başkanlığını her halükarda kazanacaklarını söyledi. Belediye Encümen Salonunda bir basın toplantısı düzenleyen Yalova Belediye Başkanı

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, yerel seçimlerde belediye başkanlığını her halükarda kazanacaklarını söyledi.
Belediye Encümen Salonunda bir basın toplantısı düzenleyen Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal yerel seçimlerle ilgili parti tercihi konusunda yöneltilen soruları cevaplandırdı.
Koçal, seçime mutlaka bir parti şemsiyesi altında gireceğini dile getirerek, "Gönüllülerimizle ve halkla gerekli istişarelerimizi yaptık. Eğer bir kez daha göreve gelirsem benim için ön şart belediye meclisinde azınlıkta kalmamak olacak. 4 yıllık görev sürem boyunca hep bunun sıkıntısını çektik. Bundan dolayı da mutlaka yoluma bir siyasi parti ile devam etmek istiyorum. Bizim yaptığımız bütün çalışmalar şunu gösterdi ki; bizim için bir siyasi parti üzerinde katı bir beklenti yok. Zira yerel seçimlerde partilerden çok kişiler ön plana çıkıyor. Ama ne olursa olsun bizim için bir risk görünmüyor. Bizde bu konuyu gerek siyasiler ve gerekse kamuoyu ile de paylaştık. Bundan sonra siyasi partilerle girdiğimiz diyalogların nasıl sonuçlanacağı ön plana çıkacak. Umarım siyasiler bu yaklaşımımızı doğru anlarlar. Zira ben meseleye tamamen Yalova açısından bakıyorum. Biz olaya ulusal anlamda bir perspektiften bakmıyoruz. Benim yapmam gereken çalışma bitti. Bundan sonra siyasi partilerden cevap bekliyoruz. Tüm veriler her halükarda seçimi alacağımızı gösteriyor" dedi.
(SÇ-İHS

04.02.2013 12:19:22 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT