1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yahşihan İlçesinde Polisler Kahvehanelerde Eğitim Verdi

Yahşihan İlçesinde Polisler Kahvehanelerde Eğitim Verdi

Yahşihan İlçesinde Polisler Kahvehanelerde Eğitim Verdi
A+A-

Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, kahvehaneleri ziyaret ederek vatandaşlara suç ve suçlularla mücadele konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Toplumun

Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, kahvehaneleri ziyaret ederek vatandaşlara suç ve suçlularla mücadele konusunda bilgilendirmelerde bulundu.
Toplumun, güvenlik hizmetlerine katılımını artırmak amacıyla ilçede çeşitli etkinliklerde bulunan Yahşihan İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri "Çaylar Toplum Destekli Polislerden" sloganıyla Yahşihan ilçesinde bulunan kahvehaneleri bir bir ziyaret etti. Bir çay ocağında oturan vatandaşlara çay ısmarlayarak sohbet eden polis ekipleri, sahte para, hırsızlık, dolandırıcılık, tırnakçılık ile komşu kollama konularında halkı bilgilendirdi.
Polis ile toplum arasında kalıcı güven sağlamak amacıyla başlatılan çalışmalar kapsamında çay ocağındaki vatandaşlara muhtemel olaylara karşı daha duyarlı davranılması gerektiği konusunda uyarılarda bulunan Toplum Destekli Polisler, suç ve suç oluşumuna sebep olacak durumlara karşı dikkatli olunması gerektiğini söyledi.
Bir süredir yürüttükleri 'Komşu kollama' projesi hakkında da bilgi veren polisler, "Komşularını yakından tanıyan, aralarındaki ilişkileri geliştiren insanlar, başka bir yere gidince evlerini teslim edecekleri insanları da arkalarında bırakmış olacak. Komşu çocukları arasında kaynaşma sağlanmalı. Evden kısa süreliğine dahi dışarı çıkılsa komşuya bilgi verilmeli. Karşılaşılan en küçük olayda 155 Polis İmdat hattını aramalı. İhbarda bulunan kişi kendisi ile ilgili hiçbir bilgi vermeden ihbarda bulunabilir. Bunun için Polis İmdat hattını aramakta tereddüt etmeyin" ifadelerine yer verdi.
Yahşihan İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün yapmış olduğu Toplum Destekli Polislik çalışmalarına ilçe halkının gereken ilgiyi gösterdiği belirtilerek memnuniyetler dile getirildi.
(AK-BÖ)

12.02.2013 12:55:48 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT