1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yağmur Nedeniyle Ortaya Çıkan İskelet

Yağmur Nedeniyle Ortaya Çıkan İskelet

Yağmur Nedeniyle Ortaya Çıkan İskelet
A+A-

Manavgat ilçesi Örnek Mahallesi'nde D-400 karayolu kenarında yağmur nedeniyle ortaya çıkan iskelet, Manavgat belediyesini harekete geçirdi. Vatandaşların konuyu kendilerine iletmesinin ardından başta

Manavgat ilçesi Örnek Mahallesi'nde D-400 karayolu kenarında yağmur nedeniyle ortaya çıkan iskelet, Manavgat belediyesini harekete geçirdi. Vatandaşların konuyu kendilerine iletmesinin ardından başta zabıta olmak üzere belediye ekiplerinin gerekli incelemeleri yaptığını belirten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, "Örnek Mahallesi Külliye Camii arkasında D-400 karayolu kenarında halk arasında Maşat olarak adlandırılan tepede eski bir mezarlık bulunmakta. Buradaki mezarlar çok eski dönemlere ait olup, üzerinde burada mezar olduğuna dair hiç bir emare bulunmamaktadır. Buranın mezarlık olduğunu bizler büyüklerimizden duyarak öğrendik" dedi. Mezarlığın bulunduğu tepenin bir bölümünün karayolları bandı içerisinde olduğunu anlatan Sözen, şunları söyledi: "İmar planı uygulamasında yeşil alan olarak planlanmış bir yer. Karayollarının yol açıp toprak alması sırasında orada bir oyulma meydana gelmiş. Zamanla yağışlar bu toprak alınan bölgeyi tamamen boşaltmış ve buradaki mezarlardan bir tanesinin iskeleti ortaya çıkmış. Vatandaşlarımızın bu durumu bize bildirmesinin ardından belediye olarak harekete geçtik. Neler yapılabileceğini araştırdık"
Kurumların yasal prosedürlerle işlediğini hatırlatan Sözen, şöyle konuştu: "Savcılığın bilgisi olmaksızın belediyenin bir mezarı bulunduğu yerden sevk etmesi veya orada bir uygulama yapması mümkün değil. Vatandaşlarımızdan gelen bilgi doğrultusunda ekiplerimiz gidip yerinde durumu inceledi ve savcılığımıza başvurduk. Savcılık tarafından yapılan incelemelerin ardından bu mezarların buradan nakledilmesi konusunda belediyenin yetkili olduğu bildirildi. Manavgat Belediyesi olarak dini vecibeleri yerine getirmek şartıyla burada bulunan mezarları Kavaklı Mezarlığı'na defnetme kararı aldık.Bu konuda kesinlikle duyarsız kaldığımız yolunda bir şeyi kabul etmiyorum. Vatandaşlarımızın bize durumu aktarmasının ardından gerekli girişimlerimizi yaptık ve bugün bu girişimlerimiz sonuçlandı."
(AK-SK-HO-Y)

31.12.2012 16:00:52 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT