1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yabancı Öğrenciler Van'da Mutlu

Yabancı Öğrenciler Van'da Mutlu

Yabancı Öğrenciler Vanda Mutlu
A+A-

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, 120'nin üzerinde yabancı öğrencinin üniversitelerini tercih ettiğini ve hepsinin de Van'da mutlu olduğunu söyledi. İHA muhabirine

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, 120'nin üzerinde yabancı öğrencinin üniversitelerini tercih ettiğini ve hepsinin de Van'da mutlu olduğunu söyledi.
İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Peyami Battal, 500'ün üzerinde bir müracaat olduğunu ve bunun 340 civarında ise yerleştirme yaptıklarını söyledi. Yerleştirmeyi yaptıktan sonra başka üniversitelere veya karar değiştirip gelmeyenlerin olduğunu, ancak 120'nin üzerinde yabancı öğrencinin devam ettiğini ifade eden Prof. Dr. Battal, "Bu koyduğumuz hedefin üzerinde bir hedefti. Onlarla yakından ilgileniyoruz. Mutlular. Barınma sorunları yok. Önümüzdeki yıl daha güçlü bir öğrenci alımı yoluna gideceğiz. Bu sayıyı umarım en kısa zamanda daha yükseğe çıkaracağız. Tanıtım yapmadan bu sayıya çıktık. Deprem vardı. Ama geldiğimiz noktada şunu gördük, yurt dışında da takip ediliyormuşuz. Öğrencilerimiz bizi tercih ettiler. Önümüzdeki yıl daha da etkin bir sayıya ulaşacağımıza inanıyorum" şeklinde konuştu.
(MSA-Y)

09.12.2012 11:58:51 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT