1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yabancı Askerlerin Kaldığı Otel Önünde Çuvallı Protesto

Yabancı Askerlerin Kaldığı Otel Önünde Çuvallı Protesto

Yabancı Askerlerin Kaldığı Otel Önünde Çuvallı Protesto
A+A-

Patriot füzelerinin kurulum ve kullanımında görev almak için İskenderun'a gelen Alman ve Hollandalı askerler kaldıkları otelde Türkiye Gençlik Harekatı üyeleri tarafından ellerinde çuvallarla protesto

Patriot füzelerinin kurulum ve kullanımında görev almak için İskenderun'a gelen Alman ve Hollandalı askerler kaldıkları otelde Türkiye Gençlik Harekatı üyeleri tarafından ellerinde çuvallarla protesto edildi.
İskenderun Pac meydanında bulunan Ontur Otel'de kalan Alman ve Hollandalı askerler, güvenlik gerekçesiyle bugün dışarı çıkartılmadı. Otel çevresinde yaklaşık 300 polisten oluşan bir tim kurularak tedbir alınırken, Türkiye Gençlik Harekatı üyesi bir grup ellerinde bayrak ve çuvallarla otel önüne gelerek eylem yaptı.
Alman ve Hollandalı askerleri gördükleri yerde başlarına çuval geçireceklerini söyleyen grup üyeleri, otel önünde basın açıklaması yaparak Patriot füzelerinin İskenderun'a getirilmesine ve Türkiye'nin Ortadoğu'da oynanan kanlı oyuna alet olmaması için mücadele ettiklerini açıkladı. Grup basın açıklaması yaparken, Patriot füzelerinin kurulum ve kullanımında görev almak için İskenderun'a gelen yabancı askerler olup bitenleri otel odasının pencerelerinden izledi.
(AHS-AŞ-Y)

20.01.2013 15:06:30 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT