1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yaban Ördeği İlgi Odağı Oldu

Yaban Ördeği İlgi Odağı Oldu

Yaban Ördeği İlgi Odağı Oldu
A+A-

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde limana gelen bir yaban ördeği vatandaşların ilgi odağı oldu. Lapseki limanına gelen yaban ördeğini vatandaşlar yakından görebilmek için iskeleye akın etti. Avcının S

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde limana gelen bir yaban ördeği vatandaşların ilgi odağı oldu.
Lapseki limanına gelen yaban ördeğini vatandaşlar yakından görebilmek için iskeleye akın etti. Avcının Sesi Dergisi Lapseki Temsilcisi Hakan Can, Avrupa'da etkisini sürdüren aşırı soğukların göç hayvanlarını da etkilediğini söyleyerek, sıcak ülkelere göç eden yaban hayvanlarının Türkiye'ye gelebileceğine dikkat çekti. Türkiye'de sıcaklıkların normallerin üzerinde seyretmesinin yaban ördeklerinin geçici konaklaması için tercih sebebi olacağını söyleyen Can, "Bu gelen yeşilbaş ördeğin dişisidir. Avcılar tarafından anaç ördek olarak da isimlendiriliyor. Anaç ördekler bazen sürüden ayrılarak tek başına kalabiliyor. Bulunan bu ördek insanlara alışkın. Bu yüzden Avrupa'dan gelme ihtimali yüksek. Avrupa'da insanlar bunları elleriyle besliyor. Vatandaşlarımız gün boyunca buraya gelerek ördeği yakından görme fırsatı buldu" dedi.
Gelibolu'dan Lapseki'ye gelen öğrenciler ördeği görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi. Aileler gün boyunca Lapseki sahiline akın ederek çocuklarıyla ördeği izledi.
(MU-MŞ)

23.01.2013 11:33:50 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT