1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Xaçortlu Kadınlardan Polis Baskınına Tepki!

Xaçortlu Kadınlardan Polis Baskınına Tepki!

Xaçortlu Kadınlardan Polis Baskınına Tepki!
A+A-

Van'ın İpekyolu ilçesine bağlı Xaçort ( Hacıbekir) Mahallesi'ni kuşatan özel harekat polislerine mahalleli kadınlar tepki gösterdi.


Van'ın Xaçort (Hacıberkir) Mahallesi'ni kuşatan özel harekat polislerine yurttaşlar tepki gösterdi. Yurttaşlar, polislerin mahalleden çıkarak kendilerini rahat bırakmalarını istedi. Mahallenin giriş ve çıkışlarını kapatan polislere tepki gösteren kadınlar, yaşanan savaşın Erdoğan ve AKP'nin talimatı ile hayata geçirildiğini, polislerin ise yaşanan savaşa kurban olmamalarını söylemesi dikkat çekti. Ölen insanların AKP'nin umurunda olmadığını belirten kadınlar, polislere, "Sizinde anneleriniz var, bizim yüreğimizin yandığı gibi onlarında yüreği yanıyor. Sizlerde bizim evlatlarımızsınız, ne siz ölün nede gerilla. Erdoğan çok istiyorsa bu savaşa Bilal'ini göndersin" dediler. 
 

'Sizlerde bizim evlatlarımızsınız'
AKP'nin iktidar olmama hırsı ile günlerdir Kürtlere karşı savaş başlattığını ve bu savaşın en büyük mağdurlarının anneler olduğunu ifade eden Leyla Duman, polislere seslenerek, "Her geçen gün canımız yanıyor, sizler bize her ne kadar baskı uygulasanız da, ölüm haberlerinizi duyduğumuz da bizler üzülüyoruz. Çünkü yıllardır evlatlarımız ölüyor, evlat acısının ne demek olduğunu en iyi biz biliriz. Sizlerde bizim evladımızsınız. Neden saray için kendinizi feda ediyorsunuz. Lütfen alın arabalarınızı gidin, bizler barış istiyoruz, barış istediğimiz için bize azap yaşatacağınıza bu barışa destek verin" dedi. (DİHA)

A+A-

HABERE YORUM KAT

3 Yorum