1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Whatsapp neden yasaklandı?

Whatsapp neden yasaklandı?

Whatsapp neden yasaklandı?
A+A-

Windows kullanıcılarına Whatsapp yasaklandı. Facebook'un Whatsapp'ı satın almasınn ardından Whatsapp windows marketlerinden silindi.

Facebook'un Whatsapp'ı satın almasının ardından çok değişik şeyler olmaya başladı. Facebook öncelikleWhatsapp'ın kriptosunu değiştireceğini ve Facecrytpe denen bir algoritma ile şifreleyeceğini duyurmuştu.

WİNDOWS PHONE İÇİN WHATSAPP ARTIK YOK!

Yeni aldığımız bilgilere göre de Windows Market'lerden Whatsapp kaldırıldı. Microsoft'un neden böyle bir şey yaptığı akıllarda soru işareti oluştururken, ne facebook ne de microsoft tarafından yapılan işleme dair bir açıklama yapılmadı.

Windows phone kullanıcıları whatsapp'ı aradıklarında 'We couldn't find a match. Try a different spelling or search term' yani 'aradığınız içerik bulunamadı' uyarısıyla karşılaşıyor. 

WHATSAPP'IN ALTERNATİFİ YOK !

Android kullanıcıları hangouts, Apple kullanıcıları iMessage uygulamasıyla tüm platformlarla konusurken Windows phone tarafında böyle birşey henüz yapılmadı. Yani bir windows phone sahibi iseniz, diğer işletim sistemine sahip telefonlarla ne hangouts kurup görüşebiliyorsunuz ne de whatsapp.

windows phone kullanıcıları whatsapp'ın neden yasaklandığı ya da silindiği konusunda fecebook ve microsoft'tan bir açıklama bekliyor

WHATSAPP NEDEN YASAKLANDI

Whatsapp'ın neden yasaklandığı konusunda elimize geçen bilgilere olayın bir yasaklanma değil teknik bir sorun olduğu ortaya çıktı.Microsoft yetkilileri ile ileitşime geçen Whatsapp yetkilileri en yakın zamanda sorunu çözeceklerini ifade ettiler.

WHATSAPP NEDİR?

WhatsApp Messanger Android ve diğer akıllı telefonlarda kullanılabilinen bir akıllı telefon mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp, arkadaş ve aileniz ile mesajlaşabilmeniz için 3G veya (mümkün olduğunda) WiFi bağlantınızı kullanır. Mesaj, resim, sesli not ve video mesajları gönderip alabilmek için SMS'tenWhatsApp'a geçiş yapın. İlk yılı ÜCRETSİZ! (sonrasında yıllık/0.99 ABD Doları)

NEDEN WHATSAPP KULLANMALI:

GİZLİ BİR ÜCRET YOK: Siz ve arkadaşlarınız uygulamayı indirdikten sonra, uygulamayı istediğiniz kadar sohbet etmek için kullanabilirsiniz. Arkadaşlarınıza günde bir milyon mesajı ücretsiz olarak gönderin WhatsApp internet bağlantınızı kullanır: 3G/ EDGE veya mümkün olduğunda Wi-Fi.

ÇOKLU MEDYA: Arkadaş ve kişilerinize Video, Görüntü ve Sesli Notlar gönderin.

GRUP SOHBETİ: Kişilerinizle grup konuşmalarının tadını çıkartın.

ULUSLARASI ÜCRETLER YOK: Uluslarası eposta göndermek için fazladan bir ücret ödenmediği gibi,
uluslararası WhatsApp mesajları göndermeninde bir maliyeti yoktur. Dünyanın her yerindeki arkadaşlarnızla, telefonlarında WhatsApp Messenger yüklü olduğu sürece can sıkıcı uluslararası SMS ücretleri ödemeden sohbet edin.

PİN VE KULLANICI İSİMLERİNE HAYIR DEYİN: Başka bir PİN veya kullanıcı ismi hatırlamayı neden kafanıza takacaksınız ki? WhatsApp, tıpkı SMS gibi telefon numaranız ile çalışır ve var olan telefon rehberiniz ile mükemmel bir şekilde bütünleşir.

OTURUM AÇMA/KAPATMAYA GEREK YOK: Diğer bir bilgisayar veya cihazda oturumunuzun kapanacağı şaşkınlığına son. Bildirimler ile WhatsApp HER ZAMAN AÇIK ve HER ZAMAN BAĞLI.

ARKADAŞ EKLEMEYE GEREK YOK: WhatsApp, kişileriniz ile otomatik olarak bağlanmak için Telefon Rehberiniz kullanılır. WhatsApp Messager'ı olan arkadaşlarınız otomatik olarak görüntülenir.

ÇEVRİMDIŞI MESAJLAR: Bildirimleri gözden kaçırırsanız veya telefonunuz kapalı olsa bile WhatsApp, uygulamayı bir sonraki kullanımınıza kadar mesajlarınızı çevrimdışı olarak saklar.

VE ÇOK DAHA FAZLASI: Konum paylaşın, Kişi bilgilerini gönderip alın, Özel arka plan belirleyin, Özel bildirim sesleri ayarlayın, Manzara modunda kullanın, Mesaj zaman gösteriminden yararlanın, Sohbet geçmişinizi epostalayın, Toplu Mesaj yayınlayın ve aynı anda birçok arkadaşlarınıza MMS mesajları gönderin ve çok daha fazlasını gerçekleştirin!

A+A-

HABERE YORUM KAT