1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. WhatsApp Mavi Tik'i Kapatmanın Yolları

WhatsApp Mavi Tik'i Kapatmanın Yolları

WhatsApp Mavi Tik'i Kapatmanın Yolları
A+A-

Akıllı telefonların vazgeçilmez uygulaması olan Whatsapp'ta son güncellemeyle çift mavi tik geldi. Çift mavi tik mesajın görüldüğü anlamına geliyor. Peki bu özelliği devredışı bırakmak için ne yapmak gerekiyor?

Akıllı telefonların en çok kullanılan uygulamalarından olan WhatsApp, sosyal medyada büyük tartışmalara neden olan ve gönderilen iletilerin okunduğunu bildiren 'Mavi tik' özelliğini kullanmak istemeyenlerin kapatabilmesi isin yeni bir güncelleme için yayınlayarak kullanıcılarını sevindirdi.


Şuan sadece Android kullanıcılarına gelen güncelleme beta aşamasında olduğu için WhatsApp'ın resmi sitesinden yapılabiliyor. Kullanıcılar, yakın zaman içerisinde 'Mavi tik' kapatma güncellemesinin AppStore'de ve Google Play'de yayınlanmasını sabırsızlıkla bekliyor.


Öte yandan, WhatsApp'ın 'mavi tik' konusunda yaptığı bu güncelleme kullanıcılar tarafından oldukça olumlu karşılanırken, kullancılar 'mavi tik'ten kurtulmanın rahatlığını yaşıyor.


'MAVİ TİK' NASIL KAPATILIR?


Beta sürümüyle gelen WhatsApp'a gelen 'Mavi tik' kapatma seçeneği nasıl uygulanır?

Ayarlar-Hesaplar-Gizlilik menüsü altından 'Read Receipts' seçeneğini kapatarak 'Mavi Tik' seçeneğini kapatabilirsiniz.


WhatsApp'ın 'Mavi tik' özelliğini kapatmak için beta sürümünü yüklemek isteyen kullanıcılar bu adresten güncelleme yapabilirler..

http://www.whatsapp.com/android/

A+A-
ETİKETLER:

HABERE YORUM KAT