1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Viranşehir Devlet Hastanesi'nden Bir İlk Daha

Viranşehir Devlet Hastanesi'nden Bir İlk Daha

Viranşehir Devlet Hastanesinden Bir İlk Daha
A+A-

Viranşehir Devlet Hastanesi'nde, ilk defa kapalı yöntemle over kisti ve tüp ligasyonu ameliyatı gerçekleştirildi. Kadın hastalıkları ve doğum uzmanları Op. Dr. Yusuf Olgaç ve Op. Dr. Banu Öndeş tar

Viranşehir Devlet Hastanesi'nde, ilk defa kapalı yöntemle over kisti ve tüp ligasyonu ameliyatı gerçekleştirildi.
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanları Op. Dr. Yusuf Olgaç ve Op. Dr. Banu Öndeş tarafından, Viranşehir Devlet Hastanesi'nde kapalı apandisit ameliyatından sonra şimdi de laparoskopik yöntemle kapalı yumurtalık kisti ve kordon bağlanması ameliyatı yapıldı.
Yumurtalık kisti ve kordon bağlanması isteğinde bulunan 41 yaşındaki 6 çocuk annesi bir hasta, yapılan muayene ve tetkikler sonucu ameliyata alındı. Başarılı geçen kapalı over kisti ve tüp ligasyonu ameliyatı sonrası, hastanın genel durumunun hızlı bir şekilde düzeldiği belirtildi.
Viranşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Sedat Sayılır konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kapalı yöntemle hastanede ilk defa bu tür ameliyatlar gerçekleştirdiklerini belirterek, kapalı yapılan ameliyatların en büyük özelliğinin ise, hastaların kısa sürede toparlanmaları ve taburcu edilmeleri olduğunu söyledi.
(EZ-SO-Y)

30.01.2013 17:44:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT