1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vergi Dairesi Başkanı Esnafı Dinledi

Vergi Dairesi Başkanı Esnafı Dinledi

Vergi Dairesi Başkanı Esnafı Dinledi
A+A-

Balıkesir Vergi Dairesi Başkanı Hasan Yiğit, Dursunbey'de ziyaret ve incelemelerde bulundu. Yiğit, keresteci esnafına KDV Tevkifatı hakkında bilgi verdi. Balıkesir Vergi Dairesi Başkanı Hasan Yiğit

Balıkesir Vergi Dairesi Başkanı Hasan Yiğit, Dursunbey'de ziyaret ve incelemelerde bulundu. Yiğit, keresteci esnafına KDV Tevkifatı hakkında bilgi verdi.
Balıkesir Vergi Dairesi Başkanı Hasan Yiğit Dursunbey ilçesindeki vergi dairesini ziyaret etti. Çalışmalar hakkında bilgi alan Hasan Yiğit, Dursunbey Keresteciler Derneği (DUKİAD)'ı ziyaret etti. Burada ilçede kereste sektörü ile uğraşan iş adamları ve muhasebeciler ile bir araya gelen Yiğit'i aynı zamanda Balıkesir İl Genel Meclisi Başkanı da olan keresteciler derneği başkanı Ramazan Bahçavan karşıladı. Kerestecilere KDV Tevkifatı ile ilgili bilgi veren Vergi Dairesi Başkanı Yiğit, kerestecilerin KDV Tevkifatı'ndan rahatsız olduğunu, bunun keresteci esnafına külfet getirdiğinin bilincinde olduklarını söyledi. Ancak; Kendilerinin uygulama makamı olduğunu belirten Hasan Yiğit görevlerinin iadelerde oluşabilecek tıkanıklık ve yavaşlamaları hızlandırıp esnafın işyini kolaşlaştırmaya çalışmak olduğunu belirtti. Yiğit, iadelerin ölçüsünün kendileri için bir hafta içerisinde bu tevkifatı geri ödemek olduğunu söyledi. Bu hususta özellikle kerestecilerin sorunlarını dinlemeye geldiklerini söyleyen Hasan Yiğit, aksaklıklar ile ilgili gerekli notları aldıklarını bunları Gelirler Dairesi Genel Başkanlığına sunacaklarını bildirdi.
(HD-YU)

06.12.2012 17:48:47 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT