1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Veliler, Okullarının İlkokul Olarak Kalmasını İstiyor

Veliler, Okullarının İlkokul Olarak Kalmasını İstiyor

Veliler, Okullarının İlkokul Olarak Kalmasını İstiyor
A+A-

Akhisar Ülkü ilköğretim Okulu Aile Birliği, Akhisar Belediyesi İlhan Ayverdi Mahalle Konağında, okulları ile ilgili yapılan değişiklik nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. Okul Aile Birliği Başkan

Akhisar Ülkü ilköğretim Okulu Aile Birliği, Akhisar Belediyesi İlhan Ayverdi Mahalle Konağında, okulları ile ilgili yapılan değişiklik nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.
Okul Aile Birliği Başkanı Hakan Çalışkan ve dernek yönetiminin hazır bulunduğu toplantıda, basın açıklamasını Jale Öztürk okudu. Basın sözcüsü Öztürk'ün okuduğu açıklama, şöyle denildi: "Bizler Ülkü İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği üyeleriyiz. İlçemizde 2012/2013 eğitim ve öğretim yılı için okulların öğretim biçimleri hakkında bir takım değişiklikler yapılmak istenmektedir. Bu değişikliklerler kapsamında bizim okulumuz da Orta Okul olarak düşünülmektedir. Bu kararın nasıl ve niçin alındığı konusunda gerek okul öğrenci velilerine, gerekse okul aile birliği üyelerine bilgi verilmemesi veya görüşlerinin alınmadan uygulamaya konulması tarafımızdan hiç hoş karşılanmamıştır. Halbuki farklı bir okulun ilkokul yapılması halinde, biz anne ve babaların, yeni okula gönderdiğimiz 5, 6 ve 7 yaşındaki çocuklarımızın hangi zorluklarla karşılaşacağı düşünülmemiştir. Halbuki ilkokul çocuğu kendine en yakın okulda eğitimine başlar denilmesine rağmen, farklı okullara gidecek öğrencilerimiz güvenliği korunması ve kollanması, ihtiyaçlarının giderilmesi açısından bir çok problem ve külfet yaratacağı aşikardır. Bizler, okulumuzun tarihten gelen kültür birikimi ve alışkanlığı içersinde ilkokul olarak eğitim ve öğretime devam etmesini istemekteyiz. Bu konudaki kararlığımız ve yasal haklarımızı kullanmaya kararlıyız. Tüm veliler olarak konu ile ilgili dilekçelerimizi toplu olarak ilgili makamlara ileteceğimizi bildiririz."
(BG-ERG-Y)

31.12.2012 16:13:25 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT