1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'vekile 12 Bin Liralık Hediye Sınırı', Bin 200 Tl'ye Düşürüldü Müge Çevik Ankara

'vekile 12 Bin Liralık Hediye Sınırı', Bin 200 Tl'ye Düşürüldü Müge Çevik Ankara

vekile 12 Bin Liralık Hediye Sınırı, Bin 200 Tlye Düşürüldü  Müge Çevik  Ankara
A+A-

TBMM Etik Komisyonu, kamuoyunda tartışmaya neden olan, milletvekillerinin kabul edeceği hediyelerde 12 bin TL'lik üst sınırını bin 200 liraya düşürdü. TBMM Etik Komisyonu, Köksal Toptan başkanlığında

TBMM Etik Komisyonu, kamuoyunda tartışmaya neden olan, milletvekillerinin kabul edeceği hediyelerde 12 bin TL'lik üst sınırını bin 200 liraya düşürdü.
TBMM Etik Komisyonu, Köksal Toptan başkanlığında toplandı. Milletvekillerinin uyacağı etik kurallara ilişkin taslağı görüşen Komisyon, milletvekillerinin kabul edeceği hediyelerde üst sınırın 12 bin lira olarak belirlenmesi konusuna da yeniden ele aldı. Kamuoyunda tepkiyle karşılanan kamuoyunda tepkilere yol açan üst sınır bin 200 TL'ye düşürüldü.
Milletvekillerinin bir aylık maaşı esas alınarak belirlenen 12 bin TL sınırının, aylık maaşın 10'da bir yani bin 200 lira olmasına karar verildi.
Tasarıda ayrıca, milletvekillerinin başka iş yapmalarına da yasak getiriliyor. Ancak kitap yazma, konser verme gibi fikir ve sanat eserleri konusun bu yasaktan muaf tutuluyor.
(MÜG-ÖK-Y)

11.12.2012 18:13:10 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT