1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vefa Derneği'nden Anlamlı Kermes...

Vefa Derneği'nden Anlamlı Kermes...

Vefa Derneğinden Anlamlı Kermes...
A+A-

Erzurum Vefa Derneği'nce geleneksel olarak düzenlenen öğrencilere ve ihtiyaç sahibi ailelere yardım amaçlı kermes Cumhuriyet caddesinde Vali Sebahattin Öztürk'ün eşi Nihan Öztürk tarafından açıldı. Ke

Erzurum Vefa Derneği'nce geleneksel olarak düzenlenen öğrencilere ve ihtiyaç sahibi ailelere yardım amaçlı kermes Cumhuriyet caddesinde Vali Sebahattin Öztürk'ün eşi Nihan Öztürk tarafından açıldı. Kermesin açılış törenine Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, TÜMSİAD Şube Başkanı Cafer Burucu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Fikret Öztürk ve çok sayıda davetli katıldı.
Vatandaşlara ev yapımı yiyecekler sunulduğu kermeste dernek üyeleri tarafından yapılan el işleri de satışa sunuldu. Hayır amaçlı düzenlenen kermese vatandaşların ilgisi yoğundu. Erzurum Vefa Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Yaşar Babur tek amaçlarının yardım olduğunu belirterek kermesin sadece kadınlara özel olduğunu söyledi. Babur yaptığı açıklamada "Hedefimiz toplumun menfaati için, milli, kültürel, ahlaki ve sosyal çalışmalar yapmaktır. Bizim temel hedefimiz yoksul yardıma muhtaç insanlara yardım eli uzatabilmektir. Hanımefendi kardeşlerimizin el emeği, göz nuru ile hazırlamış olduğu ürünleri ve hayır sever vatandaşlarımızın yapmış oldukları yardımları sergileyip satışa sunduk. Umuyorum ki kermesimiz hedefine ulaşacak." dedi.
(EMA-AT-Y)

15.12.2012 18:56:36 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT